Skip to content
A MI PILVAXUNK
  • Archivum (2009-2018)
    • A Napba Öltözött Leány – rockopera 2006. július 1.
    • Fontos írások 2009-2010
      • Miért pont a Kormorán? (2009)
      • Lélekvesztő
      • Eljő az ősz…
      • Mese a léghajóról, a földrajztanárról és a végítéletről
      • Csepregi szilánkok – beszámoló a III. Ismerős Arcok táborról
  • Volt egyszer egy kávéház
  • Márványasztalok mellett…

Legyen úgy mint régen volt – Kormorán és TransylMania…

  • 2019.12.18.2019.12.24.
  • by Csizmazia P.

Naptári évek lezárásaként minden decemberben színpadra lép a Kormorán. Voltunk a Körcsarnokban, a Fővárosi Nagycirkuszban, a MOM-ban, a Duna Palotában és három esztendeje ugyanitt, az Uránia Nemzeti Filmszínházban is. Mindenek előtt itt találtok több mint száz nagyszerű fényképet a koncertről!

Minden évzáró előadásnak van valami aktualitása, idén összetartozásunk gondolata köré épült a hangverseny, amelynek első részében a Kormorán székelyföldi testvérzenekara, a TransylMania lépett színpadra.

Több mint öt esztendő telt el, hogy utoljára hallottam koncertezni annyira szeretett zenekaromat! Bár voltak azóta tagcserék, a lényeg semmit sem változott! Szűk egy óra alatt felvillantották a 2002-ben alapított együttes eddig megjelent négy albumának dalait. A zenekar alapemberei (Cseresznyés Cecília, Cseresznyés Szilamér, Karácson Zsolt, Melkuhn Róbert, Tókos Imre) mellett Sárosi Nóra (ének), Sárosi Péter (billentyűsök), Fehérvári Péter (ének), Gáspár Álmos (hegedű) szólaltatták meg a dalokat. Az Elpártolt Liliomszállal ért véget a hangverseny, a dalra a zenekar kiegészült Fehér Nórával és Vadkerti Imrével.

A dalokat hallgatva felébredtek bennem ugyanazok az érzések, amelyek már 2004. december 4-én megszülettek, amikor először láttam színpadon állni a TransylManiat. Azóta már voltam Erdővidéken és Baróton, akkor azt mondtuk „Összetartozunk”, ahogyan elrepült másfél évtized, ez az érzés egyre mélyült. A színpadon álló székely, felvidéki, délvidéki művészek a gyönyörű dallamok szárnyán, édes anyanyelvünkön tökéletesen megmutatták, hogy hiába próbálnak bennünket elszakítani egymástól, hiába húznak közénk fizikai és lelki határokat, a szeretet, a nyelv, a dal, a tánc olyan erős kapcsok, melyek eltéphetetlenül összetartanak minket. Istennek hála, ott muzsikáltak a budapesti színpadon azok az emberek, akikben testet ölt összetartozásunk!

A Kormorán az utóbbi időben megszokott repertoárját hozta el erre a hangversenyre. Gyönyörű ív húzható a legrégebbiektől a közelmúltban született dalokig, amelyre kiváló arányban fűzték föl a megszólaló énekeket. Három esztendeje, amikor négy óra alatt negyven dal szólalt meg, mindenki tudott volna párat mondani, amelyeket hiányolt. Másfél óra épp csak az alkotói keresztmetszet felvillantására lehetett elég, ám hiányérzet nélkül állhattunk fel a végén. A dalok tökéletes előadásban szólaltak meg, a Honfoglalás betétdalára a TransylMania tagjai is színpadra álltak, együtt, a közönséggel közösen énekeltük el Himnuszainkat, mert ÖSSZETARTOZUNK.


Adventi kirándulás Zágrábba
Áldott karácsonyt!
Koltay Gergely Kormorán Kormorán koncert Összetartozunk TransylMania zenekar Uránia Nemzeti Filmszínház

Related articles

Csíksomlyói zarándoklatom
Negyven éve történt a csernobili…
Ecce homo!
Ismerős Arcok életműkoncert a Papp…
Feliratkozás
Visszajelzés
guest

guest

2 hozzászólás
Csizmazia P.
Szerző
Csizmazia P.
2019.12.27. 10:47

Újabb képek – 629 db – kerültek a koncertről a világhálóra, a jobb felső sarokban látható ikonra kattintva tekinthetők meg.

1
Válasz
Csizmazia P.
Szerző
Csizmazia P.
2019.12.18. 16:30

Sajnos a fényképek már sorozatosan pocsékul sikerülnek, szerencsére tudtam profi felvételek hivatkozását mutatni.

Elgondolkoztam, miért hallok olyan kevés hírt a TransylMania zenekarról. Sajnos a honlapjukat feltörték, én pedig nem vagyok a FB-on, bár ott sem özönlenek az információk. Egy kicsit jobb marketinget érdemelne a közönség!

A Kormorán a 43 évhez méltó, professzionális hangversenyt adott. A legtöbb év végi koncert kezdetén lelkészi igehirdetéseket hallhattunk, idén Vadkerti Imre lelkészjelölt Bálint fia adott áldást. Volt műsorvezető, voltak kivetítők, stúdió minőségű hangtechnika. Az Uránia Nemzeti Filmszínház csodálatos belső terei méltóak ehhez a nagyon emelkedett előadáshoz.

A Kormorán munkásságában a karácsonyi ünnepkör többször megjelent, a Betlehemi Királyok, vagy a Játék Karácsonykor albumokon. Voltak olyan év végi előadások, amelyeken a közelgő ünnep komoly súlyt kapott, a Nagycirkuszban még tevék is jöttek a Királyokkal. Bár a 2019-es koncerten külsőségeiben nem volt jelen a közelgő ünnep, azt gondolom, hogy az összetartozás érzésének megerősítése az az ajándék, amelyet valamennyien megkaptunk!

0
Válasz

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka 2026.06.10.
  • Csíksomlyói zarándoklatom 2026.06.07.
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa 2026.04.26.
  • Ecce homo! 2026.04.08.
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában 2026.01.25.
  • Fagyott világ – téli Tihany 2026.01.19.
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra 2026.01.11.
  • Ajándékok 2026.01.02.
  • Utolsó karácsony 2026.01.02.
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren 2025.12.07.
  • Öt nap Toszkánában 2025.11.29.
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló 2025.10.24.
  • Ismerős Arcok koncert Tatán 2025.10.19.
  • Öt nap Londonban és környékén 2025.10.11.
  • Kormoránosok találkozója Verőcén 2025.09.25.
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam 2025.09.17.
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban 2025.09.10.
  • Nyaralás Cserépfalun 2025.08.01.
  • Hunyadi – filmsorozat 2025.07.28.
  • Vízilabda VB Szingapúrban 2025.07.22.

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka
  • Csíksomlyói zarándoklatom
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa
  • Ecce homo!
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában
  • Fagyott világ – téli Tihany
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra
  • Ajándékok
  • Utolsó karácsony
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren
  • Öt nap Toszkánában
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló
  • Ismerős Arcok koncert Tatán
  • Öt nap Londonban és környékén
  • Kormoránosok találkozója Verőcén
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban
  • Nyaralás Cserépfalun
  • Hunyadi – filmsorozat
  • Vízilabda VB Szingapúrban
  • iLand koncert a Magyar Zene Házában
  • Sportvilágról – kicsit másképp…
  • Kirándulás Cesky Krumlovba, Nürnbergbe és Stuttgartba
  • Húsvét Zircen
  • iLand hangverseny Tatabányán
  • Ismerős Arcok koncert Biatorbágyon, vonósnégyes kísérettel
  • Korál koncert Balázs Fecó emlékére Veszprémben
  • „Otthont! Házat! Hazát!” – táncszínházi előadás Csákváron az Ismerős Arcok zenekarral
  • iLand hangverseny Veszprémben
  • Isten éltessen Práder Vili!
  • Grabovski és Sorbonne Sexual koncert Székesfehérváron
  • Bohemian Betyars és Parno Graszt koncert a Papp László Sportarénában
  • Karácsonyköszöntés és évbúcsúztatás a Kormoránnal
  • Ismerős Arcok koncert Diósdon
  • Nagyon fáj
  • Nyolc nap Szicíliában és Máltán – földön, vízen, levegőben
  • Negyedszázad az Ismerős Arcokkal
  • Velencei (ki tudja, hányadik) hagyományos beszámoló a késő őszi túráról
  • Szent István ünnepén
  • Székelyföldi ízelítő – 2121 km négy nap alatt
  • Kirándulásunk a Bükk lábánál – Kohus Peti
  • Olimpia 2024
  • Csoda történt!
  • A mi Pilvaxunk Labdarúgó EB tippjátéka
  • Apokalipszis most
  • Tatai élmények (2.) – Kormorán koncert
  • Tatai élmények (1.) – Kőfaragó Ház
  • Mr. Basary 70/50 hangverseny Budapesten
  • A Magyar Film Napja
  • Ismerős Arcok hangverseny Révkomáromban
  • Bill a Király!!!
  • Jubileumi Ismerős Arcok koncert, szimfonikus zenekarral
  • Újratervezés… Munkácsyval, Ismerős Arcokkal, Semmelweis-szel, Pribojszkival…
  • Játék Karácsonykor
  • Szép volt Fiúk!

Legutóbbi hozzászólások

  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia! rudipapa vagyok, Csizi segítője a tippjátékban. Ha jól számolom, csak 6 db legjobb harmadik helyen továbbjutót adtál meg, és…” jún 13, 11:04
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Köszönöm, rendben. Mivel idén mind Csizi mind én kicsit későn kaptunk észbe a VB előtt, és a tabellát jócskán ki…” jún 12, 16:34
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor pótolnám a hiányzó négy csapatot.Kórea feltételesen,a zsüri döntésére vár. Dél-Kórea,Skócia,Algéria és Elefántcsontpart” jún 12, 10:21
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia Rudi,jól esik,hogy megemlítesz.Az orvosdoktornak ecseteltem búmat-bánatomat a focival kapcsolatosan úgy általában,de nagyot dobott a részvételemen az,hogy-nagyon helyesen-kimaradnak a csoprtmeccsek…” jún 12, 09:40
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szervusz Peti! Örülök, hogy Te is játszol idén is! A 8 legjobb harmadik jut tovább, Te csak négyet írtál, még…” jún 11, 21:27
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Továbbjutók: A. Mexico, Dél-Korea, Csehország B. Svájc, Kanada C. Brazília, Skócia, Marokkó D. Paraguay, USA, Törökország E. Németország, Ecuador F.…” jún 11, 19:43
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “1.Argentína 2.Spanyolország 3.Franciaország 4.Brazília (csakis és kizárólag truccból,Vinicius és Neimar miatt) Továbbjutók a csoprtból: Mexico,Csehország Svájc,BIH Brazília,Marocco USA,ParaguajAustrália Németország,Equador Hollandia,Japán,Tunézia…” jún 11, 17:58
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Csoportkör – miért ezek jutnak tovább? A 12 csoport nagy részében egyértelmű a hierarchia: a FIFA-ranglistán élenjáró európai és dél-amerikai…” jún 11, 07:40
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Miért várod ezt?” jún 11, 07:38
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Tippem: A: Mexikó, Dél-Korea B: Svájc, Kanada C: Brazília, Marokkó, Skócia* D: USA, Törökország E: Németország, Ecuador, Elefántcsontpart* F: Hollandia,…” jún 11, 07:16
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor elkezdem a tippelést: Világbajnok: Brazília.  Ezüst: Németország  Bronz: Argentina   Negyedik: Spanyolország.  Csoportokból továbbjutók – négy csoportból jut tovább két…” jún 10, 15:50
  • rudipapa on Sportvilág: “Khm… khm.. Tisztelt Focirajongók! Holnapután 21:00-kor elkezdődik a 2026-os Labdarúgó Világbajnokság. Kicsit horror, 48 csapatos „döntővel”. A tippjátékhoz a táblázatot…” jún 9, 14:35
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre még korán lesz.Legalább két év kell ,hogy szabadabban mozoghassunk.” jún 8, 15:44
  • Csizmazia P. on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre megszervezzük… ha… „…és mégis élünk…”.” jún 7, 19:29
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Hihetetlen,hogy repül az idő.Már húsz éve…remélem,egyszer engem is valaki megszólít,hogy csatlakozhatunk erre az útra.” jún 7, 14:57
  • Kohus Peti on Negyven éve történt a csernobili katasztrófa: “Ne marasztald el az akkori médiákat,a tömegtájékoztatás cenzúráján megbukott az objetív hírközlés.Ahogy manapság is… Általános mellébeszélés az egész szoci táborban,míg…” ápr 27, 12:46
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “A lemezborítók egy egységet képeznek a lemezzel.Továbbmegyek:eladják a lemezt. Ha megismerem a lemezt,biztosan máskénz tekintek az IA legújabb borítójára.” ápr 9, 10:13
  • Csizmazia P. on Ecce homo!: “A borító és az album tartalmi része egységet alkot. Könyvként kihajtható, bal oldalon zsebben található kivehető füzet dalszövegekkel, a korongon…” ápr 9, 08:13
  • Kohus Peti on Sportvilág: “A Szlovénia elleni meccset szinte végig láttam.Az 1.félidő nem hasonlított válogatott szintű mérkőzésre részünkről.A 2. játékrészben hála a cseréknek már…” ápr 8, 09:43
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “Kezdem a legvégén.Nekem az album borítója,nem tudom,milyen okból,de nem tetszik.Természetesen ismerem a képet kívülról-belülről,de a lemez koncepciójának hiányában nem tudok…” ápr 8, 09:36

Állandó rovataink

SPORTVILÁG - állandó rovatunk

TÖRZSASZTAL - állandó rovatunk

Mind-zene

KORMORÁN

FANKADELI

ISMERŐS ARCOK

P.MOBIL

HOBO

Bejelentkezés

ADMINISZTRÁCIÓ

Archívum

Csizmazia Péter 2009-2021 Címlapkép: Janko Ferlič Unsplash
Theme by Colorlib Powered by WordPress
wpDiscuz