Skip to content
A MI PILVAXUNK
  • Archivum (2009-2018)
    • A Napba Öltözött Leány – rockopera 2006. július 1.
    • Fontos írások 2009-2010
      • Miért pont a Kormorán? (2009)
      • Lélekvesztő
      • Eljő az ősz…
      • Mese a léghajóról, a földrajztanárról és a végítéletről
      • Csepregi szilánkok – beszámoló a III. Ismerős Arcok táborról
  • Volt egyszer egy kávéház
  • Márványasztalok mellett…

Újra DAC meccsen voltunk

  • 2023.07.16.2023.07.16.
  • by Csizmazia P.

Reményekkel telve indultunk Dunaszerdahelyre megnézni a DAC első tétmeccsét. Azt mondják, a remény hal meg utoljára…

A meccs 19:30-kor kezdődött, én csak ötkor tudtam eljönni munkából, ezért a medvei Fa kocsma érintése nélkül haladtunk egyenesen a stadionig. A közelben lévő kocsma előtt álltunk meg, pont akkor fogyott el az isteni Bakalar sör… A szokásos helyen ültünk, de nem engedtek be, vissza kellett menjünk a másik, helyünktől távolabb eső bejárathoz. Így lemaradtunk a Nélküledről, pedig még a falakon kívül is érződött a forró hangulat.

Mindegy, a kezdőrúgástól kezdve láthattuk a meccset, nagyjából félház volt, de a DAC B közép fantasztikus hangulatot csinált, óriási hangerővel buzdítottak. Ennek ellenére az első 15-20 percet Joszif Visszárionovocs Dzsugasvili (művésznevén Sztálin) szülővárosából érkezett grúz csapat uralta, kapura veszélyesebben, mezőnyfölényben játszottak. Ezt követően a DAC átvette az irányítást, lőttek két gólt, mindenki megkönnyebbülve dőlt hátra, de egy kapushibát követően szépített ellenfelünk. Kalmár lőtt szabadrúgásból egy hatalmas kapufát. A második félidőben kiegyenlített játék folyt, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerülni.

Kohus Peti írta korábban, hogy nem lefutott történet ez, én is úgy érzem, 2-3 gólos vezetéssel kellett volna utaznunk idegenbe, nagyon fel kösse a gatyát a csapat, ha tovább akar jutni! Az volt az érzésem, hogy a DAC mindösszesen 10-15 percig játszott jól. Nem volt egy igazi irányító, nem volt egy kézen fogható taktikai elképzelés; erre adódtak az elképesztő technikai és labdakezelési hibák, pontatlan átadások. A rögzített szituációknál sem voltak sokszor a helyzet magaslatán, azért lehetne edzéseken gyakorolni, hogyan lehet úgy elvégezni bedobást, hogy abból ne labdavesztés legyen, hanem támadás épüljön. I

Ismét szembesülhettünk azzal, hogy az UEFA ezt az egész kupasorozatot elszúrta. Mindent az anyagiak irányítanak, ennek eredménye, hogy pár barátságos meccs után, még tétmeccset nem játszott csapatok futkosnak a pályán előselejtezők örve alatt. Össze kellene fogniuk a nemzetközi szövetségeknek ez ellen. Mert lehet, hogy a foci EU-jának urai így több pénzcsörgést hallanak, de tönkreteszik a csapatokat, a szurkolókat és a játékot is! (Olvastam, hogy a Slovan hazai pályán X-et játszott egy luxemburgi csapattal, de ott talán még bíróverés is volt…) Ha már itt tartunk: pontosan ugyanez a kategória Fradi feröeri vendégszereplése, műfüves pályán, egy leírhatatlanul színvonaltalan meccsen. Azért az jegyezzük fel, hogy a cserék után több magyar, mint légiós játszott a csapatban!


Elfogyott a kávé…
A XV. Íjásztáborunk Cserépváralján
DAC Dunaszerdahely Felvidék kupameccs labdarúgás

Related articles

A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB…
Ajándékok
Vízilabda VB Szingapúrban
Sportvilágról – kicsit másképp…
Feliratkozás
Visszajelzés
guest

guest

9 hozzászólás
Kohus Peti
Kohus Peti
2023.07.19. 19:25

A 65.percben járunk,a Fradi 0:3-ra vesztésre áll…Ezt nem hiszem el,ha nem látom.Ettől lejjebb nem süllyedhet a Fradi.No comment tovább a részemről.

0
Válasz
Kohus Peti
Kohus Peti
2023.07.19. 20:05
Válasz a következőnek  Kohus Peti

Szomorúan és felcsesződve (vagy kárörvendően?) jegyzem meg,a Fradi elkövette a magyar futball legnagyobb blamázsát.Erre nincs mentség!
Ezek a játékosok többet keresnek havonata egyben,mint 3-400 magyar ember.Ki van nyalva seggük és ez sem elég ahhoz,hogy az elő-elő-elő selejtezőből továbblépjen az 1. körben,ráadásul olyan ellenféllel szemben,akik a focit hobbi szinten űzik.
Fiúk,ne vásároljatok külföldi hetedrangú játékosokat azért,hogy 2 év múlva haszonnal eladjátok őket,ilyenek vannak az NB II-ben,csak motiválni kell őket.
Erre a balmázsra nem tudtok kifogást találni.
Szégyen!

0
Válasz
Kohus Peti
Kohus Peti
2023.07.16. 18:11

A gólkülönbség már nem fontos ezeken az összecsapásokon…Grúziában rettentő nehéz dolga lesz a DAC-nak.A hazaiak szét fogják futni őket és a saját kapujukhoz szegezik a DAC-t
Kérdés,mennyire tudja kivédekezni az állandó nyomást és szerencse terén is bírja-e a csapat.Sajnos, a kapusunkra nem számíthatunk…

A Slovan és a Fradi szégyenteljesen játszott .Mindketten amatőrök ellen léptek pályára (talán 2-3 kivétellel) és gyatra eredményt hoztak.Megérdemelnék,hogy ne jussanak tovább …

Nem volt verekedés a Slovan meccsén,de a lefújást követően egy szurkoló befutott a pályára és inzultálni akarta a játékvezetőt.Sikertelenül,de így is büntetés vár a Slovanra ezért az incidensért.
Kucka pedig szintén eltiltásra számíthat,mert megharapta ellenfelét és piros lapot kapott.A
Slovan és a seggnyaló sajtó a sporit okolja,amiért nem győztek,állítólag nem volt rendben a játékvezetők tevékenysége…Nos,most visszakapják azt,amit évek óta nem tapasztaltak a honi bajnokságban-mindent elnéztek nekik és a részre hajló játékvezetés most talán visszanyalt,ahogy az a bizonyos fagyi .Hogy miért nem vagyok szomorú?

0
Válasz
Csizmazia P.
Szerző
Csizmazia P.
2023.07.18. 17:18
Válasz a következőnek  Kohus Peti

Így születnek a legendák… az, hogy beszaladt egy néző a pályára, nem azonos a bíróveréssel… :-), bár az, hogy az egyik Slován labdarúgó beleharapott afrikai származású ellenfelébe (remélem kellően pc fogalmaztam) elgondolkoztat, hogy a kannibalizmus mégis a fehér faj sajátossága… :-))) Remélem a DAC továbbjut, azért annyira nem volt nagyszám a grúziai ellenfél sem. Igaz ez a Fradira is. Nem tudod Peti, valahol közvetítik a DAC meccset, s ha igen, mikor? Közben forognak a kerekek a Touron, immár a harmadik hét kezdődött el. Úgy néz ki, az idei verseny Vingegaard és Pogacar párharcáról szól. Előbbi jelenleg tíz másodperccel vezet utóbbival szemben, a szlovén fiúnak nagyon nehéz dolga van, mert mindeddig Vingegaard az összes támadását kontrollálni tudta. Alighanem az erőnlét fog dönteni, hacsak nem jön közbe valami váratlan bukás, defekt, stb. Rodrigez áll a harmadik helyen, több mint öt perccel lemaradva. Japánban már folyik az Úszó- és Vízilabda VB. Női csapatunk legyőzte Kanadát, majd ma Japánt. Elképesztő volt, 25-21-re nyertünk. Én még ilyet nem értem meg pólómeccsen: gyakorlatilag egyik csapat sem védekezett, mintha üres kapuba dobálták volna a labdát. Nagyon féltem csapatunkat, mert 21 bekapott gól, még gombócból is sok! Nem tudom mi lesz, az első komolyabb ellenféllel szemben. A férfiak Japán ellen kezdtek, 16-8-ra nyertek a sajátos stílusban pólózó házigazdákkal szemben. Ők sem játszokkat nagyon jól, de első meccsnek, tűzkeresztségen átesésének megfelelt ez a mérkőzés. Holnap hajnali 5-kor a horvátok ellen folytatjuk remélem sikerül felébrednem. (Emellett megnéztem a spanyol-szerb meccset, elképesztő volt, hogy a spanyolok mennyire könnyűszerrel, félgőzzel győzték le… Read more »

0
Válasz
Kohus Peti
Kohus Peti
2023.07.18. 19:16
Válasz a következőnek  Csizmazia P.

Szabin vagyunk a Balcsinál,nem tudom,ki közvetíti-ha egyáltalán lest közvetítés-a mérkőzést.Javaslom a DAC honlapot figyelni a meccsnapon,ott lehet info a csatornáról,illetve online elérhetőségről.

A Tour szombattól kiesett a figyelmemből…addig nyomon követtem otthonról,innét semmi elérhető csatorna,vagy rádió és eszembe se jut.

Sagan már felmerült az oldalon,illetve az,mi van/lesz vele.Ma olvastam egy cikket,melyben színt vallott:”…már évek óte szarok az egész bringázásra,tele van a t.k.m.Örülök,hogy vége lesz.”
Nekem ez a vallomás tükrözi Sagan 2-3 éve tartó visszaesését.A sajtó vagy falazott neki,vagy nem irhatta meg a tutit.Nincs még egy ilyen szintű profi bringás,aki ennyit lett volna beteg az utóbbi években.Nagyok voltak az elvárások vele szemben és az eredmények nem jöttek.
Nekem is az volt a véleményem még a Tour előtt,hogy lebicajozza valahogy,aztán annyi.Ezt igazolja a sprintekbeli visszafogott küzdelme,vagy inkább félelme a bukásoktól.Azt tudtuk róla,a hegyeket nem szereti,de a sík szakaszokon elért eredményei saját bevallása szerint a rizikómentes célbaérésről szóltak és fognak szólni,ha végig tudja csinálni a Tourt.
Az biztos,hogy egy nem mindennapi habitusú versenyző távozik.Jómagam sosem voltam a rajongója-hadd ne kelljen leírnom,miért-,de el kell ismerni,színt vitt a habitusával ebbe a zord és könyörtelen sportba.

0
Válasz
Csizmazia P.
Szerző
Csizmazia P.
2023.07.19. 07:18
Válasz a következőnek  Kohus Peti

Örülök, hogy írtál Saganról! Az a helyzet, hogy pár éve egy szokásos lökdösődés miatt kizárták a Tour-ról, nagyon aljas és igazságtalan dolog volt ez! Azt is látnunk kell, hogy a kerékpársport emberfeletti teljesítményt igényel, teljesen nyilvánvaló, hogy előbb-utóbb kikezdi az embert. Froome egy bukás után nem tudott visszatérni, jól tudjuk Armstrong is nem engedélyezett szerek segítségével tekert fel hétszer a trónra… Láttunk olyan bukást, ahol a versenyző bringájának a kereke nem állt meg; egyszóval igen kemény és nem teljesen tiszta a küzdelem, amelyet nap mint nap látunk. Érdekes az a különbség, amely a sprinterek és a hegyi menők között van! Míg a sprinterek másodpercekbe sűrítve, a cél előtt adják le a teljesítményt (nem vitatva, hogy a hegyeket ők is megmásszák előtte), addig a hegyi menőknél sokkal inkább az állhatatosság, a kitartás azok az erények, amelyek hozzák az eredményeket. Sagan kapcsán jutott eszembe, hogy akartam írni az Alcaraz – Djokovics wimbledoni döntőről, Djokovics „trónfosztásáról”. Tagadhatatlan, hogy Djokovics elveszített egy mérkőzést, egy grand slam döntőt. De ez semmit nem von le sikereinek értékéből! Majdnem biztos vagyok abban, hogy nem került leszállóágba, akár még visszavághat az ifjú titánnak. Sokáig abban a tévedésben éltem, hogy Djokovics horvát, ezért is bírta rokonszenvemet. Ez akkor sem változott, amikor rájöttem, hogy szerb. Ő az a habitusú játékos, aki tökéletesen ismeri a tenisz minden csínját-bínját, állhatatos, koncentrált. Nem véletlenül vált sportága állócsillagává! Alcaraz pedig őstehetség, fiatal életkora ellenére ő vezeti a ranglistát, aligha fogja a közeljövőben bárki legyőzni! Emberileg is rokonszenvet kelt bennem. A döntőnek volt egy csúnya… Read more »

0
Válasz
Kohus Peti
Kohus Peti
2023.07.19. 07:32
Válasz a következőnek  Csizmazia P.

Csak a teniszre és azon belül is a wimbledoni szabályokra reagálva megjegyzem,előírják a fehér szerelést a rendezők.Mindig is értettem és támogattam ezt:Wimbledon ragaszkodik a hagyományokhoz.
Sajnos a teniszezők között is voltak,vannak kezelhetetlen játékosok,itt próbálják legalább a szerelésük korlátozásában visszafogni őket.
De mi van a korunk divatjával,a tetkóval?Azt hogy akarják eltakarni,Egy szlovák -állítólag-tehetséges lány a fehér dressz-szoknyácskban a sok tetkójával nagyon nem szépen mutatott…

0
Válasz
Kohus Peti
Kohus Peti
2023.07.19. 16:26
Válasz a következőnek  Csizmazia P.

A meccset az RTVS köszolgálati csatorna Sport adója közvetíti 20:45-től.Elvileg elérhető magyarországról is…

0
Válasz
Kohus Peti
Kohus Peti
2023.07.20. 15:39
Válasz a következőnek  Kohus Peti

Most olvastam az fcdac.sk oldalon,az M4 sport élőben közvetíti a meccset.Tévesen közöltem,a szlovák RTVS állomások nem foghatóak külföldön.

0
Válasz

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka 2026.06.10.
  • Csíksomlyói zarándoklatom 2026.06.07.
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa 2026.04.26.
  • Ecce homo! 2026.04.08.
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában 2026.01.25.
  • Fagyott világ – téli Tihany 2026.01.19.
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra 2026.01.11.
  • Ajándékok 2026.01.02.
  • Utolsó karácsony 2026.01.02.
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren 2025.12.07.
  • Öt nap Toszkánában 2025.11.29.
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló 2025.10.24.
  • Ismerős Arcok koncert Tatán 2025.10.19.
  • Öt nap Londonban és környékén 2025.10.11.
  • Kormoránosok találkozója Verőcén 2025.09.25.
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam 2025.09.17.
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban 2025.09.10.
  • Nyaralás Cserépfalun 2025.08.01.
  • Hunyadi – filmsorozat 2025.07.28.
  • Vízilabda VB Szingapúrban 2025.07.22.

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka
  • Csíksomlyói zarándoklatom
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa
  • Ecce homo!
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában
  • Fagyott világ – téli Tihany
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra
  • Ajándékok
  • Utolsó karácsony
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren
  • Öt nap Toszkánában
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló
  • Ismerős Arcok koncert Tatán
  • Öt nap Londonban és környékén
  • Kormoránosok találkozója Verőcén
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban
  • Nyaralás Cserépfalun
  • Hunyadi – filmsorozat
  • Vízilabda VB Szingapúrban
  • iLand koncert a Magyar Zene Házában
  • Sportvilágról – kicsit másképp…
  • Kirándulás Cesky Krumlovba, Nürnbergbe és Stuttgartba
  • Húsvét Zircen
  • iLand hangverseny Tatabányán
  • Ismerős Arcok koncert Biatorbágyon, vonósnégyes kísérettel
  • Korál koncert Balázs Fecó emlékére Veszprémben
  • „Otthont! Házat! Hazát!” – táncszínházi előadás Csákváron az Ismerős Arcok zenekarral
  • iLand hangverseny Veszprémben
  • Isten éltessen Práder Vili!
  • Grabovski és Sorbonne Sexual koncert Székesfehérváron
  • Bohemian Betyars és Parno Graszt koncert a Papp László Sportarénában
  • Karácsonyköszöntés és évbúcsúztatás a Kormoránnal
  • Ismerős Arcok koncert Diósdon
  • Nagyon fáj
  • Nyolc nap Szicíliában és Máltán – földön, vízen, levegőben
  • Negyedszázad az Ismerős Arcokkal
  • Velencei (ki tudja, hányadik) hagyományos beszámoló a késő őszi túráról
  • Szent István ünnepén
  • Székelyföldi ízelítő – 2121 km négy nap alatt
  • Kirándulásunk a Bükk lábánál – Kohus Peti
  • Olimpia 2024
  • Csoda történt!
  • A mi Pilvaxunk Labdarúgó EB tippjátéka
  • Apokalipszis most
  • Tatai élmények (2.) – Kormorán koncert
  • Tatai élmények (1.) – Kőfaragó Ház
  • Mr. Basary 70/50 hangverseny Budapesten
  • A Magyar Film Napja
  • Ismerős Arcok hangverseny Révkomáromban
  • Bill a Király!!!
  • Jubileumi Ismerős Arcok koncert, szimfonikus zenekarral
  • Újratervezés… Munkácsyval, Ismerős Arcokkal, Semmelweis-szel, Pribojszkival…
  • Játék Karácsonykor
  • Szép volt Fiúk!

Legutóbbi hozzászólások

  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia! rudipapa vagyok, Csizi segítője a tippjátékban. Ha jól számolom, csak 6 db legjobb harmadik helyen továbbjutót adtál meg, és…” jún 13, 11:04
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Köszönöm, rendben. Mivel idén mind Csizi mind én kicsit későn kaptunk észbe a VB előtt, és a tabellát jócskán ki…” jún 12, 16:34
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor pótolnám a hiányzó négy csapatot.Kórea feltételesen,a zsüri döntésére vár. Dél-Kórea,Skócia,Algéria és Elefántcsontpart” jún 12, 10:21
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia Rudi,jól esik,hogy megemlítesz.Az orvosdoktornak ecseteltem búmat-bánatomat a focival kapcsolatosan úgy általában,de nagyot dobott a részvételemen az,hogy-nagyon helyesen-kimaradnak a csoprtmeccsek…” jún 12, 09:40
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szervusz Peti! Örülök, hogy Te is játszol idén is! A 8 legjobb harmadik jut tovább, Te csak négyet írtál, még…” jún 11, 21:27
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Továbbjutók: A. Mexico, Dél-Korea, Csehország B. Svájc, Kanada C. Brazília, Skócia, Marokkó D. Paraguay, USA, Törökország E. Németország, Ecuador F.…” jún 11, 19:43
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “1.Argentína 2.Spanyolország 3.Franciaország 4.Brazília (csakis és kizárólag truccból,Vinicius és Neimar miatt) Továbbjutók a csoprtból: Mexico,Csehország Svájc,BIH Brazília,Marocco USA,ParaguajAustrália Németország,Equador Hollandia,Japán,Tunézia…” jún 11, 17:58
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Csoportkör – miért ezek jutnak tovább? A 12 csoport nagy részében egyértelmű a hierarchia: a FIFA-ranglistán élenjáró európai és dél-amerikai…” jún 11, 07:40
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Miért várod ezt?” jún 11, 07:38
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Tippem: A: Mexikó, Dél-Korea B: Svájc, Kanada C: Brazília, Marokkó, Skócia* D: USA, Törökország E: Németország, Ecuador, Elefántcsontpart* F: Hollandia,…” jún 11, 07:16
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor elkezdem a tippelést: Világbajnok: Brazília.  Ezüst: Németország  Bronz: Argentina   Negyedik: Spanyolország.  Csoportokból továbbjutók – négy csoportból jut tovább két…” jún 10, 15:50
  • rudipapa on Sportvilág: “Khm… khm.. Tisztelt Focirajongók! Holnapután 21:00-kor elkezdődik a 2026-os Labdarúgó Világbajnokság. Kicsit horror, 48 csapatos „döntővel”. A tippjátékhoz a táblázatot…” jún 9, 14:35
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre még korán lesz.Legalább két év kell ,hogy szabadabban mozoghassunk.” jún 8, 15:44
  • Csizmazia P. on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre megszervezzük… ha… „…és mégis élünk…”.” jún 7, 19:29
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Hihetetlen,hogy repül az idő.Már húsz éve…remélem,egyszer engem is valaki megszólít,hogy csatlakozhatunk erre az útra.” jún 7, 14:57
  • Kohus Peti on Negyven éve történt a csernobili katasztrófa: “Ne marasztald el az akkori médiákat,a tömegtájékoztatás cenzúráján megbukott az objetív hírközlés.Ahogy manapság is… Általános mellébeszélés az egész szoci táborban,míg…” ápr 27, 12:46
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “A lemezborítók egy egységet képeznek a lemezzel.Továbbmegyek:eladják a lemezt. Ha megismerem a lemezt,biztosan máskénz tekintek az IA legújabb borítójára.” ápr 9, 10:13
  • Csizmazia P. on Ecce homo!: “A borító és az album tartalmi része egységet alkot. Könyvként kihajtható, bal oldalon zsebben található kivehető füzet dalszövegekkel, a korongon…” ápr 9, 08:13
  • Kohus Peti on Sportvilág: “A Szlovénia elleni meccset szinte végig láttam.Az 1.félidő nem hasonlított válogatott szintű mérkőzésre részünkről.A 2. játékrészben hála a cseréknek már…” ápr 8, 09:43
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “Kezdem a legvégén.Nekem az album borítója,nem tudom,milyen okból,de nem tetszik.Természetesen ismerem a képet kívülról-belülről,de a lemez koncepciójának hiányában nem tudok…” ápr 8, 09:36

Állandó rovataink

SPORTVILÁG - állandó rovatunk

TÖRZSASZTAL - állandó rovatunk

Mind-zene

KORMORÁN

FANKADELI

ISMERŐS ARCOK

P.MOBIL

HOBO

Bejelentkezés

ADMINISZTRÁCIÓ

Archívum

Csizmazia Péter 2009-2021 Címlapkép: Janko Ferlič Unsplash
Theme by Colorlib Powered by WordPress
wpDiscuz