Skip to content
A MI PILVAXUNK
  • Archivum (2009-2018)
    • A Napba Öltözött Leány – rockopera 2006. július 1.
    • Fontos írások 2009-2010
      • Miért pont a Kormorán? (2009)
      • Lélekvesztő
      • Eljő az ősz…
      • Mese a léghajóról, a földrajztanárról és a végítéletről
      • Csepregi szilánkok – beszámoló a III. Ismerős Arcok táborról
  • Volt egyszer egy kávéház
  • Márványasztalok mellett…

Köszönjük Fiúk!

  • 2022.09.11.2022.09.11.
  • by Csizmazia P.

A magyar férfi vízilabda válogatott ezüstérmet szerzett a spliti Európa bajnokságon, miután a döntőben egygólos vereséget szenvedett a házigazda horvát csapattól. Köszönet illeti a játékosokat és a szakmai stábot! Aki csalódott, hogy „csak” ezüstérmet szereztünk, ne legyen az!

Azt hiszem, kevés olyan sportág létezik, amelyben a magyarok annyira sikeresek lennének, mint vízilabdában. Nyáron a VB-én joggal keltett csalódást, hogy hazai rendezésű világeseményen hetedikek lettünk. Változásért kiáltott és új szövetségi kapitánnyal, új, fiatal játékosokkal veretlenül mentük az EB döntőig! De ez a történet ennél sokkal többről szól!

Ezek fiúk felnőttek a nagy elődökhöz! Ki ne tudná ki Kárpáti György, Szívós István, Faragó Tamás, Kemény Dénes, Vári Attila, Benedek Tibor, Nagy Viktor, Csapó Gábor, Gerendás György, Kásás Tamás, Kiss Gergely, Gyarmati Dezső? Ki ne tudná, hogy férfi csapatunk kilenc olimpiai aranyérme mellé számtalan ezüst és bronzérmet szerzett?

Vajon mi lehet ennek az évszázados sikernek a titka? Azt látom, hogy a vízilabdázók egytől-egyig rendkívül intelligens emberek. Kerek mondatokban fogalmaznak, nem beszélnek pongyola nyelven, bővített mondatok kimondása vagy értelmezése sem haladja meg képességüket! Nincs szükség honosított külföldiekre a válogatott összeállításához, nincs szükség külföldi szakmai stábra!

Ez a játék nem annyira bonyolult. Hat mezőnyjátékos és a kapus küzd a medencében azért, hogy minél többször juttassa a labdát az ellenfél kapujába! Mi van emögött? Rengeteg edzés, elsősorban monoton úszóedzések, évente leúszott többszáz kilométer! Száraz edzések, futás, konditerem, labdás edzések, különféle variációk gyakorlása. Azért mégsem annyira egyszerű ez, mint amilyennek látszik!

A sikerhez rátermett játékosok kellenek, jó az utánpótlás, van miből meríteni! Szövetségi kapitányi és klubszinten is csodálatos, tapasztalt edzőink vannak. Varga Zsolt – jelenlegi szövetségi kapitányunk – rövid idő alatt csapatot épített, érezhető, hogy mekkora hangsúlyt fektet a hibátlan védekezésre.

Ezek a srácok mentálisan is tökéletes állapotban vannak! Nincsenek meghülyítve azzal, hogy bűnöző „emlékére” térdre kell rogyniuk, nem merült fel szivárványos úszósapka, vagy fürdőnadrág viselése! Ha az egész világ mentálisan nagyjából annyira rendben lenne, mint ezek a fiúk, kevesebb gond lenne a világban!

Ami a tegnap esti vereséget illeti, semmi ok nincs elkeseredésre! Kilencezer fanatikus horvát szurkoló biztatta csapatát a zárt csarnokban, félelmetes, de nem ellenséges légkör volt, Himnuszunknak is megadták a kellő tiszteletet. A bírók úgy fújtak ahogyan, végén kihagytunk egy sorsdöntő ötméterest, ezért sem a játékost kell okolni, benne van a játékban! Ha valaki előre azt mondja, hogy EB ezüstünk lesz, látatlanban aláírtuk volna! A döntő pedig rendkívül izgalmas volt, szép gólokat láttunk. Bár a sportban nincs „ha”, de ha ez a meccs Budapesten, vagy semleges helyszínen lett volna, lehet még szebben fénylene az érmünk!

Szép volt Fiúk, köszönjük!

Fotó: Mirkó István magyarnemzet.hu


„A nyár még egy utolsót lehelt, s az utolsó percem is letelt”
Így válik szarrá minden…
döntő Eorópa bajnokság sport vízilaba

Related articles

A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB…
Ajándékok
Vízilabda VB Szingapúrban
Sportvilágról – kicsit másképp…
Feliratkozás
Visszajelzés
guest

guest

2 hozzászólás
Csizmazia P.
Szerző
Csizmazia P.
2022.09.12. 20:19

Így értékelt szövetségi kapitányunk illetve így látta a döntőt a sajtó:
https://magyarnemzet.hu/sport/2022/09/nagy-mondatok-hangzottak-el-ezen-az-europa-bajnoksagon

https://www.magyarhirlap.hu/sport/20220911-erre-az-ezustre-buszkek-lehetnek-a-magyarok

0
Válasz
Kohus Peti
Kohus Peti
2022.09.11. 13:57

Az utolsó negyedre értem haza.Laikusként úgy láttam,a mieink főleg a szerencsével nem voltak egy hullámhosszon ebben a játékrészben.a büntetőt ha bedobjuk,lett volna esély a hosszabbításra és akár a végső győzelemre-mondom ezt minden hozzárétés nélkül a pólóval kapcsolatban.
A Horvátok a világ egyik legjobb pólóválogatottja.Mi a döntőig jutottunk és az utolsó 2 percben dőlt el a meccs.Valóban csak dícséret a csapatunknak!

0
Válasz

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka 2026.06.10.
  • Csíksomlyói zarándoklatom 2026.06.07.
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa 2026.04.26.
  • Ecce homo! 2026.04.08.
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában 2026.01.25.
  • Fagyott világ – téli Tihany 2026.01.19.
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra 2026.01.11.
  • Ajándékok 2026.01.02.
  • Utolsó karácsony 2026.01.02.
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren 2025.12.07.
  • Öt nap Toszkánában 2025.11.29.
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló 2025.10.24.
  • Ismerős Arcok koncert Tatán 2025.10.19.
  • Öt nap Londonban és környékén 2025.10.11.
  • Kormoránosok találkozója Verőcén 2025.09.25.
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam 2025.09.17.
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban 2025.09.10.
  • Nyaralás Cserépfalun 2025.08.01.
  • Hunyadi – filmsorozat 2025.07.28.
  • Vízilabda VB Szingapúrban 2025.07.22.

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka
  • Csíksomlyói zarándoklatom
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa
  • Ecce homo!
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában
  • Fagyott világ – téli Tihany
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra
  • Ajándékok
  • Utolsó karácsony
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren
  • Öt nap Toszkánában
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló
  • Ismerős Arcok koncert Tatán
  • Öt nap Londonban és környékén
  • Kormoránosok találkozója Verőcén
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban
  • Nyaralás Cserépfalun
  • Hunyadi – filmsorozat
  • Vízilabda VB Szingapúrban
  • iLand koncert a Magyar Zene Házában
  • Sportvilágról – kicsit másképp…
  • Kirándulás Cesky Krumlovba, Nürnbergbe és Stuttgartba
  • Húsvét Zircen
  • iLand hangverseny Tatabányán
  • Ismerős Arcok koncert Biatorbágyon, vonósnégyes kísérettel
  • Korál koncert Balázs Fecó emlékére Veszprémben
  • „Otthont! Házat! Hazát!” – táncszínházi előadás Csákváron az Ismerős Arcok zenekarral
  • iLand hangverseny Veszprémben
  • Isten éltessen Práder Vili!
  • Grabovski és Sorbonne Sexual koncert Székesfehérváron
  • Bohemian Betyars és Parno Graszt koncert a Papp László Sportarénában
  • Karácsonyköszöntés és évbúcsúztatás a Kormoránnal
  • Ismerős Arcok koncert Diósdon
  • Nagyon fáj
  • Nyolc nap Szicíliában és Máltán – földön, vízen, levegőben
  • Negyedszázad az Ismerős Arcokkal
  • Velencei (ki tudja, hányadik) hagyományos beszámoló a késő őszi túráról
  • Szent István ünnepén
  • Székelyföldi ízelítő – 2121 km négy nap alatt
  • Kirándulásunk a Bükk lábánál – Kohus Peti
  • Olimpia 2024
  • Csoda történt!
  • A mi Pilvaxunk Labdarúgó EB tippjátéka
  • Apokalipszis most
  • Tatai élmények (2.) – Kormorán koncert
  • Tatai élmények (1.) – Kőfaragó Ház
  • Mr. Basary 70/50 hangverseny Budapesten
  • A Magyar Film Napja
  • Ismerős Arcok hangverseny Révkomáromban
  • Bill a Király!!!
  • Jubileumi Ismerős Arcok koncert, szimfonikus zenekarral
  • Újratervezés… Munkácsyval, Ismerős Arcokkal, Semmelweis-szel, Pribojszkival…
  • Játék Karácsonykor
  • Szép volt Fiúk!

Legutóbbi hozzászólások

  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia! rudipapa vagyok, Csizi segítője a tippjátékban. Ha jól számolom, csak 6 db legjobb harmadik helyen továbbjutót adtál meg, és…” jún 13, 11:04
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Köszönöm, rendben. Mivel idén mind Csizi mind én kicsit későn kaptunk észbe a VB előtt, és a tabellát jócskán ki…” jún 12, 16:34
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor pótolnám a hiányzó négy csapatot.Kórea feltételesen,a zsüri döntésére vár. Dél-Kórea,Skócia,Algéria és Elefántcsontpart” jún 12, 10:21
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia Rudi,jól esik,hogy megemlítesz.Az orvosdoktornak ecseteltem búmat-bánatomat a focival kapcsolatosan úgy általában,de nagyot dobott a részvételemen az,hogy-nagyon helyesen-kimaradnak a csoprtmeccsek…” jún 12, 09:40
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szervusz Peti! Örülök, hogy Te is játszol idén is! A 8 legjobb harmadik jut tovább, Te csak négyet írtál, még…” jún 11, 21:27
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Továbbjutók: A. Mexico, Dél-Korea, Csehország B. Svájc, Kanada C. Brazília, Skócia, Marokkó D. Paraguay, USA, Törökország E. Németország, Ecuador F.…” jún 11, 19:43
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “1.Argentína 2.Spanyolország 3.Franciaország 4.Brazília (csakis és kizárólag truccból,Vinicius és Neimar miatt) Továbbjutók a csoprtból: Mexico,Csehország Svájc,BIH Brazília,Marocco USA,ParaguajAustrália Németország,Equador Hollandia,Japán,Tunézia…” jún 11, 17:58
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Csoportkör – miért ezek jutnak tovább? A 12 csoport nagy részében egyértelmű a hierarchia: a FIFA-ranglistán élenjáró európai és dél-amerikai…” jún 11, 07:40
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Miért várod ezt?” jún 11, 07:38
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Tippem: A: Mexikó, Dél-Korea B: Svájc, Kanada C: Brazília, Marokkó, Skócia* D: USA, Törökország E: Németország, Ecuador, Elefántcsontpart* F: Hollandia,…” jún 11, 07:16
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor elkezdem a tippelést: Világbajnok: Brazília.  Ezüst: Németország  Bronz: Argentina   Negyedik: Spanyolország.  Csoportokból továbbjutók – négy csoportból jut tovább két…” jún 10, 15:50
  • rudipapa on Sportvilág: “Khm… khm.. Tisztelt Focirajongók! Holnapután 21:00-kor elkezdődik a 2026-os Labdarúgó Világbajnokság. Kicsit horror, 48 csapatos „döntővel”. A tippjátékhoz a táblázatot…” jún 9, 14:35
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre még korán lesz.Legalább két év kell ,hogy szabadabban mozoghassunk.” jún 8, 15:44
  • Csizmazia P. on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre megszervezzük… ha… „…és mégis élünk…”.” jún 7, 19:29
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Hihetetlen,hogy repül az idő.Már húsz éve…remélem,egyszer engem is valaki megszólít,hogy csatlakozhatunk erre az útra.” jún 7, 14:57
  • Kohus Peti on Negyven éve történt a csernobili katasztrófa: “Ne marasztald el az akkori médiákat,a tömegtájékoztatás cenzúráján megbukott az objetív hírközlés.Ahogy manapság is… Általános mellébeszélés az egész szoci táborban,míg…” ápr 27, 12:46
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “A lemezborítók egy egységet képeznek a lemezzel.Továbbmegyek:eladják a lemezt. Ha megismerem a lemezt,biztosan máskénz tekintek az IA legújabb borítójára.” ápr 9, 10:13
  • Csizmazia P. on Ecce homo!: “A borító és az album tartalmi része egységet alkot. Könyvként kihajtható, bal oldalon zsebben található kivehető füzet dalszövegekkel, a korongon…” ápr 9, 08:13
  • Kohus Peti on Sportvilág: “A Szlovénia elleni meccset szinte végig láttam.Az 1.félidő nem hasonlított válogatott szintű mérkőzésre részünkről.A 2. játékrészben hála a cseréknek már…” ápr 8, 09:43
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “Kezdem a legvégén.Nekem az album borítója,nem tudom,milyen okból,de nem tetszik.Természetesen ismerem a képet kívülról-belülről,de a lemez koncepciójának hiányában nem tudok…” ápr 8, 09:36

Állandó rovataink

SPORTVILÁG - állandó rovatunk

TÖRZSASZTAL - állandó rovatunk

Mind-zene

KORMORÁN

FANKADELI

ISMERŐS ARCOK

P.MOBIL

HOBO

Bejelentkezés

ADMINISZTRÁCIÓ

Archívum

Csizmazia Péter 2009-2021 Címlapkép: Janko Ferlič Unsplash
Theme by Colorlib Powered by WordPress
wpDiscuz