Skip to content
A MI PILVAXUNK
  • Archivum (2009-2018)
    • A Napba Öltözött Leány – rockopera 2006. július 1.
    • Fontos írások 2009-2010
      • Miért pont a Kormorán? (2009)
      • Lélekvesztő
      • Eljő az ősz…
      • Mese a léghajóról, a földrajztanárról és a végítéletről
      • Csepregi szilánkok – beszámoló a III. Ismerős Arcok táborról
  • Volt egyszer egy kávéház
  • Márványasztalok mellett…

Ismerős Arcok hangverseny Révkomáromban

  • 2024.02.17.2024.02.17.
  • by Csizmazia P.

2013. december 30-án voltam először révkomáromi Ismerős Arcok koncerten. Hagyomány volt, hogy a zenekar az esztendőt a RÉV-ben zárta, a hangulatos pinceklubban sok felejthetetlen előadást élhettem át. 2014-ben ugyanott, majd 2018-ban a Jókai Színházban léptek fel, 2019-ben pedig újra a RÉV-ben. 2022 májusában lemezbemutató hangversenyen voltunk az Egressy Béni Művelődési Házban, tegnap ugyanide tértünk vissza, hogy az „Egy a hazánk” című első album megjelenésének huszadik évfordulóját ünnepeljük.

Ha jól értettem Nyerges Attilát, a tegnapi volt a zárása az „Egy a hazánk” című koncertsorozatnak, nagyon örülök, hogy hallhattam ezt az összeállítást is, ugyanis bizonyosságot nyert, hogy a húsz éve alkotott dalok kiállják az idő próbáját, üzeneteik alighanem örökérvényűek! Nagyon élveztem az előadást, ezúttal színházteremben, az első sorból láthattam a színpadon történteket. A felvidéki koncerteknek amúgy van egyfajta sajátos varázsuk, ugyanúgy, de mégis kissé másként szólnak ott a dalok…

Előzenekar a felvidéki Kor-Zár volt, megzenésített költeményeket adtak elő, Tompa Mihálytól József Attilán át Nagy Lászlóig, számos kortárs költő alkotása is megszólalt. Nagyszerű időt töltöttünk velük is!

Végül, de nem utolsó sorban, tegnap ünnepelte Práder Vilmos művész úr születésnapját, e helyről is köszöntjük, Isten éltesse!


Bill a Király!!!
A Magyar Film Napja
Felvidék Ismerős Arcok koncertek Nélküled Révkomárom

Related articles

Ecce homo!
Ismerős Arcok életműkoncert a Papp…
Ajándékok
Ismerős Arcok koncert a felvidéki…
Feliratkozás
Visszajelzés
guest

guest

5 hozzászólás
Kohus Peti
Kohus Peti
2024.02.24. 08:13

Lecsó és a zenekar útjai szétváltak…Nagyon sajnálom,nekem ez így volt egy egész.Igaz,amikor megismertem őket,Lecsó még nem volt „hivatalos” IA tag,de minden koncerten a színpadon állt.Nehéz lesz megszokni hiányát.

0
Válasz
Csizmazia P.
Szerző
Csizmazia P.
2024.03.06. 15:05
Válasz a következőnek  Kohus Peti

A kialakult helyzetet el kell fogadnunk, semmi dolgunk nincs az okokkal kapcsolatban. Tény, hogy első olvasatra megbomlott az egység, de nem ez az első eset a rocktörténetben, hogy elváltak zenészek útjai.

Két gondolat még ebben a körben. Annak idején kivált Vikidál a Mobilból, Bill a HBB-ből, Révész a Piramisból – hogy csak a legemlékezetesebbeket hozzam fel. Akkor azt hittük, mindennek vége. Nem lett vége.

Másrészt jól emlékszem arra, amikor egyik kedvenc zenekarunkban tagcserék történtek. Akkor már „rajongói blogok” szóltak a zenekarról, ezek forrni kezdtek, szekértáborok alakultak, voltak akik maradtak a réginél, voltak akik átálltak az újhoz, voltak, akik hátat fordítottak az egésznek. Aztán az indulatok lecsillapodtak, minden ment a maga útján tovább. Azt gondolom, hogy minden individuumokból álló alkotói csapatban lehetnek olyan helyzetek, amelyek változtatást tesznek szükségessé. De az okok boncolgatása nem lehet a színpad előtt állók feladata, ha sarkosabban szeretnék fogalmazni, azt mondom, a világon semmi közünk nincs hozzá! Ez egyébként az imént emlegetett zenekar tagcseréinél ez fényesen igazolódott!

0
Válasz
Kohus Peti
Kohus Peti
2024.02.17. 20:09

Arról sem feledkezzünk meg,hogy a zenekar nagyon jól „szólt” még az 1. sorból is.Azért van különbség egy ilyen helyszín és a legutóbbi, Fezen-beli buli közt mint hangzásban,mint kényelemben .A zenekar viszont nem tesz különbséget,itt is,ott is kiszolgálják a közönséget.
A repertoárt ismerhettük,hisz nemrég együtt élveztük Fehérvárott,ami más volt,a helyszín ,a szinte teltház és a remek révkomáromi közönség.
Valóban éreztük a varázsát a „külhoni” pályán történő fellépésnek,első sorban a zenekar miatt.Lehet,hogy elfogult vagyok,sok évig nem voltam IA koncerten,de most ugyanúgy érzem őket,ahogy tettem azt anno,amikor először hallottam róluk.
Pontosan nem tudom,mikor volt ez,de akkor már megjelent a koncert apropójául szolgáló 1. lemezük.
A Nélküled csodálatos volt,Attila kijött a pódium szélére,velünk együtt énekelt,vezényelt,megható volt.

Köszönjük!

0
Válasz
Csizmazia P.
Szerző
Csizmazia P.
2024.02.17. 19:45

Ezúton is köszönöm Kohus Peti barátomnak, hogy jelezte, ott lesznek a koncerten, jó volt újra találkozni.

0
Válasz
Kohus Peti
Kohus Peti
2024.02.17. 20:11
Válasz a következőnek  Csizmazia P.

Csak a bor miatt volt,Már nagyon vártam a Démont.

0
Válasz

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka 2026.06.10.
  • Csíksomlyói zarándoklatom 2026.06.07.
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa 2026.04.26.
  • Ecce homo! 2026.04.08.
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában 2026.01.25.
  • Fagyott világ – téli Tihany 2026.01.19.
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra 2026.01.11.
  • Ajándékok 2026.01.02.
  • Utolsó karácsony 2026.01.02.
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren 2025.12.07.
  • Öt nap Toszkánában 2025.11.29.
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló 2025.10.24.
  • Ismerős Arcok koncert Tatán 2025.10.19.
  • Öt nap Londonban és környékén 2025.10.11.
  • Kormoránosok találkozója Verőcén 2025.09.25.
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam 2025.09.17.
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban 2025.09.10.
  • Nyaralás Cserépfalun 2025.08.01.
  • Hunyadi – filmsorozat 2025.07.28.
  • Vízilabda VB Szingapúrban 2025.07.22.

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka
  • Csíksomlyói zarándoklatom
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa
  • Ecce homo!
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában
  • Fagyott világ – téli Tihany
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra
  • Ajándékok
  • Utolsó karácsony
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren
  • Öt nap Toszkánában
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló
  • Ismerős Arcok koncert Tatán
  • Öt nap Londonban és környékén
  • Kormoránosok találkozója Verőcén
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban
  • Nyaralás Cserépfalun
  • Hunyadi – filmsorozat
  • Vízilabda VB Szingapúrban
  • iLand koncert a Magyar Zene Házában
  • Sportvilágról – kicsit másképp…
  • Kirándulás Cesky Krumlovba, Nürnbergbe és Stuttgartba
  • Húsvét Zircen
  • iLand hangverseny Tatabányán
  • Ismerős Arcok koncert Biatorbágyon, vonósnégyes kísérettel
  • Korál koncert Balázs Fecó emlékére Veszprémben
  • „Otthont! Házat! Hazát!” – táncszínházi előadás Csákváron az Ismerős Arcok zenekarral
  • iLand hangverseny Veszprémben
  • Isten éltessen Práder Vili!
  • Grabovski és Sorbonne Sexual koncert Székesfehérváron
  • Bohemian Betyars és Parno Graszt koncert a Papp László Sportarénában
  • Karácsonyköszöntés és évbúcsúztatás a Kormoránnal
  • Ismerős Arcok koncert Diósdon
  • Nagyon fáj
  • Nyolc nap Szicíliában és Máltán – földön, vízen, levegőben
  • Negyedszázad az Ismerős Arcokkal
  • Velencei (ki tudja, hányadik) hagyományos beszámoló a késő őszi túráról
  • Szent István ünnepén
  • Székelyföldi ízelítő – 2121 km négy nap alatt
  • Kirándulásunk a Bükk lábánál – Kohus Peti
  • Olimpia 2024
  • Csoda történt!
  • A mi Pilvaxunk Labdarúgó EB tippjátéka
  • Apokalipszis most
  • Tatai élmények (2.) – Kormorán koncert
  • Tatai élmények (1.) – Kőfaragó Ház
  • Mr. Basary 70/50 hangverseny Budapesten
  • A Magyar Film Napja
  • Ismerős Arcok hangverseny Révkomáromban
  • Bill a Király!!!
  • Jubileumi Ismerős Arcok koncert, szimfonikus zenekarral
  • Újratervezés… Munkácsyval, Ismerős Arcokkal, Semmelweis-szel, Pribojszkival…
  • Játék Karácsonykor
  • Szép volt Fiúk!

Legutóbbi hozzászólások

  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia! rudipapa vagyok, Csizi segítője a tippjátékban. Ha jól számolom, csak 6 db legjobb harmadik helyen továbbjutót adtál meg, és…” jún 13, 11:04
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Köszönöm, rendben. Mivel idén mind Csizi mind én kicsit későn kaptunk észbe a VB előtt, és a tabellát jócskán ki…” jún 12, 16:34
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor pótolnám a hiányzó négy csapatot.Kórea feltételesen,a zsüri döntésére vár. Dél-Kórea,Skócia,Algéria és Elefántcsontpart” jún 12, 10:21
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia Rudi,jól esik,hogy megemlítesz.Az orvosdoktornak ecseteltem búmat-bánatomat a focival kapcsolatosan úgy általában,de nagyot dobott a részvételemen az,hogy-nagyon helyesen-kimaradnak a csoprtmeccsek…” jún 12, 09:40
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szervusz Peti! Örülök, hogy Te is játszol idén is! A 8 legjobb harmadik jut tovább, Te csak négyet írtál, még…” jún 11, 21:27
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Továbbjutók: A. Mexico, Dél-Korea, Csehország B. Svájc, Kanada C. Brazília, Skócia, Marokkó D. Paraguay, USA, Törökország E. Németország, Ecuador F.…” jún 11, 19:43
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “1.Argentína 2.Spanyolország 3.Franciaország 4.Brazília (csakis és kizárólag truccból,Vinicius és Neimar miatt) Továbbjutók a csoprtból: Mexico,Csehország Svájc,BIH Brazília,Marocco USA,ParaguajAustrália Németország,Equador Hollandia,Japán,Tunézia…” jún 11, 17:58
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Csoportkör – miért ezek jutnak tovább? A 12 csoport nagy részében egyértelmű a hierarchia: a FIFA-ranglistán élenjáró európai és dél-amerikai…” jún 11, 07:40
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Miért várod ezt?” jún 11, 07:38
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Tippem: A: Mexikó, Dél-Korea B: Svájc, Kanada C: Brazília, Marokkó, Skócia* D: USA, Törökország E: Németország, Ecuador, Elefántcsontpart* F: Hollandia,…” jún 11, 07:16
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor elkezdem a tippelést: Világbajnok: Brazília.  Ezüst: Németország  Bronz: Argentina   Negyedik: Spanyolország.  Csoportokból továbbjutók – négy csoportból jut tovább két…” jún 10, 15:50
  • rudipapa on Sportvilág: “Khm… khm.. Tisztelt Focirajongók! Holnapután 21:00-kor elkezdődik a 2026-os Labdarúgó Világbajnokság. Kicsit horror, 48 csapatos „döntővel”. A tippjátékhoz a táblázatot…” jún 9, 14:35
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre még korán lesz.Legalább két év kell ,hogy szabadabban mozoghassunk.” jún 8, 15:44
  • Csizmazia P. on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre megszervezzük… ha… „…és mégis élünk…”.” jún 7, 19:29
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Hihetetlen,hogy repül az idő.Már húsz éve…remélem,egyszer engem is valaki megszólít,hogy csatlakozhatunk erre az útra.” jún 7, 14:57
  • Kohus Peti on Negyven éve történt a csernobili katasztrófa: “Ne marasztald el az akkori médiákat,a tömegtájékoztatás cenzúráján megbukott az objetív hírközlés.Ahogy manapság is… Általános mellébeszélés az egész szoci táborban,míg…” ápr 27, 12:46
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “A lemezborítók egy egységet képeznek a lemezzel.Továbbmegyek:eladják a lemezt. Ha megismerem a lemezt,biztosan máskénz tekintek az IA legújabb borítójára.” ápr 9, 10:13
  • Csizmazia P. on Ecce homo!: “A borító és az album tartalmi része egységet alkot. Könyvként kihajtható, bal oldalon zsebben található kivehető füzet dalszövegekkel, a korongon…” ápr 9, 08:13
  • Kohus Peti on Sportvilág: “A Szlovénia elleni meccset szinte végig láttam.Az 1.félidő nem hasonlított válogatott szintű mérkőzésre részünkről.A 2. játékrészben hála a cseréknek már…” ápr 8, 09:43
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “Kezdem a legvégén.Nekem az album borítója,nem tudom,milyen okból,de nem tetszik.Természetesen ismerem a képet kívülról-belülről,de a lemez koncepciójának hiányában nem tudok…” ápr 8, 09:36

Állandó rovataink

SPORTVILÁG - állandó rovatunk

TÖRZSASZTAL - állandó rovatunk

Mind-zene

KORMORÁN

FANKADELI

ISMERŐS ARCOK

P.MOBIL

HOBO

Bejelentkezés

ADMINISZTRÁCIÓ

Archívum

Csizmazia Péter 2009-2021 Címlapkép: Janko Ferlič Unsplash
Theme by Colorlib Powered by WordPress
wpDiscuz