Skip to content
A MI PILVAXUNK
  • Archivum (2009-2018)
    • A Napba Öltözött Leány – rockopera 2006. július 1.
    • Fontos írások 2009-2010
      • Miért pont a Kormorán? (2009)
      • Lélekvesztő
      • Eljő az ősz…
      • Mese a léghajóról, a földrajztanárról és a végítéletről
      • Csepregi szilánkok – beszámoló a III. Ismerős Arcok táborról
  • Volt egyszer egy kávéház
  • Márványasztalok mellett…

A XV. Íjásztáborunk Cserépváralján

  • 2023.07.31.2023.07.31.
  • by Csizmazia P.

Immár tizenötödik alkalommal rendezte meg a Dombóvári család az íjásztábort Cserépváralján.

Mi változott másfél évtized alatt? Rengeteg dolog, ám a helyszín szinte semmit. A valamikori ifjúsági tábor területe, a faházak, az ebédlő, a környezet pontosan olyan, mint volt. Bár a táborozók – a kezdetekhez képest – nagyrészt kicserélődtek, jöttek újak, akik már sok-sok éve jönnek, mindig vannak első táborozók, akik általában ott vannak ismét. 

Mi nem változott? Dombóváriék munkája, lelkesedése, az íjászat szeretete. 

Mi zajlik ott? Hat napon át összesen nyolc háziverseny eltérő feladatokkal, majd az utolsó versenynapon egy nyílt verseny, amelyre bárki nevezhet. Első versenyként 20×3 lövést adtunk le háromkörös lőlapra, ezt az ötödik napon megismételtük, hogy lássuk a (vissza)fejlődést. Következett a váltóverseny, csapatokat alakítottunk és zömmel gyorsasági feladatok jelentették a kihívást. Délután örömíjászat következett, szintén 60 lövés! Másnap délután vadászimitáció. Negyedik napon új célfelületek voltak, zömmel geometriai ábrák, ahol nagyon változatos formájú, színű és elhelyezkedésű találati zónákba kellett lőni. Ilyen eddig nem volt, de mindenkinek nagyon tetszett. Szintén 60 lövéses háziverseny volt. Ezt követte a „Tábor Art”, ahol a táborozók által készített változatos lőlapokat vettünk célba. Másnap megismételtük a körökre lövést, délután a Magyar Hagyományos Íjász Táblával fejeztük be a háziversenyek sorát. Zárónapon nyílt verseny volt, szép számú vendégíjásszal. 

Esténként csapatvetélkedőkkel, karaoke-val, tábortűzzel, nagy beszélgetésekkel múlattuk az időt. Az egész tábor remek hangulatban telt, az ételek is ízletesek voltak. Bár én kényelemszeretetem miatt a falusi turizmus keretei között szálltam meg és nem tudtam ott lenni a búcsúesten, remekül éreztem magam. Jól ment a lövés, jókat beszélgettünk, egyszóval remek volt! Csak remélni merem, hogy lesz XVI. tábor is és ott lehetek azon is… 

A fényképeket ezúttal nem bontottam le napokra, ellenben feliratoztam azokat, így képben lehettek, miket örökítettem meg. (Van közöttük pár fotó a mezőkövesdi piacról, szabad program volt, nagyon élvezem mindig, mert itt nem viszonteladók árulják a nagybani piacon vett portékát, hanem valódi kofák hozzák saját terményeiket.) Jó böngészést! 

Végezetül: köszönet a szervezőknek és résztvevőknek, remek volt! 


Újra DAC meccsen voltunk
Világbajnok lett férfi vízilabdacsapatunk!
Cserépváralja íjászat íjásztábor

Related articles

A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB…
Csíksomlyói zarándoklatom
Fagyott világ – téli Tihany
Ajándékok
Feliratkozás
Visszajelzés
guest

guest

3 hozzászólás
Kohus Peti
Kohus Peti
2023.07.31. 13:21

Jól látom,hogy a helyi stadion gyepét gyúrjátok?

Doki,Nincs utalás Cserépváron a Munkácsy család(illetve akkor még Lieb) ott-tartózkodására,pl.emléktábla formájában?
Ha nem tévedek,a szabadságharcot követően ide menekültek a megtorlás elől,majd a szülők elhalálozását követően kerültek a Lieb-gyerekek a Reök-családhoz,szétszórva.

0
Válasz
Csizmazia P.
Szerző
Csizmazia P.
2023.08.13. 12:31
Válasz a következőnek  Kohus Peti

A Munkácsy családdal kapcsolatban nincsen semmi információm. Cserépváralja alig több mint 300 lelkes község, legfőbb nevezetességei a kaptárkövek és a barlanglakások. Igen, az ifjúsági táborhoz tartozó focipályán és az azt körülölelő erdőben edzettünk. A kapuk állnak, de hogy valaha játszottak tétmeccset ezen a területen, az nem valószínű. De az itt táborozó gyerekek biztosan jókat fociztak még a hetvenes években, (nem a telefonjukat nyomkodták)… Ezen a részen halad át a Mária-út. Érdekes a falu fekvése is. Az Alföld északi részén, a közeli Mezőkövesd teljesen sík, felfelé haladva Tard kissé emelkedik, onnan erdőben haladva érjük el Cserépváralját. Gondolom az erdő klimatikus hatása lehet, hogy itt mindig jóval alacsonyabb a hőmérséklet, mint Mezőkövesden, sötétedés után pulóver, a fázósaknak takaró ajánlott. Tovább haladva északra van Cserépfalu, majd Bükkzsérc, nagyon szép fekvésű, kellemes mikroklímájú helyek. Fürdő van Mezőkövesden is, Cserépváraljától nyugatra az első falu Bogács, szintén strand-gyógyfürdő, de elérhető közelségben van Demjén, Egerszalók, Miskolctapolca és Eger, mindenhol van strandolásra, fürdésre lehetőség. Persze a felsorolt helyeken nagy a nyüzsgés, míg Cserépváralja a nyugalom szigete – kivéve amikor az ott táborozó íjászok karaoke énekléssel szórakoztatják a község lakóit ;-)… Érdekes, hogy Cserépváralján megtartott táborozások is valahol a KOBAK-ból sarjadtak. A KOBAK honlapon olvastam először íjászatról, kezdtünk el lőni, versenyekre járni, majd a tábor szervezője – Dombóvári Lajos – Norkának szólt, hogy tervezi a tábort, hívott bennünket, így csatlakoztunk többen kobakosok. A többiek fokozatosan lemorzsolódtak, egyedül én maradtam az első fecskék közül. Ez az egy hét táborozás, minden alkalommal feltölt, az idei volt az egyik legjobb, már alig… Read more »

0
Válasz
Kohus Peti
Kohus Peti
2023.08.13. 12:39
Válasz a következőnek  Csizmazia P.

Köszi az információt.Ha már Norkáról is tettél említést,eszembe jut,annyira szerény és kedves hölgy…Kár,hogy ez a nagy család szanaszét esett.

0
Válasz

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka 2026.06.10.
  • Csíksomlyói zarándoklatom 2026.06.07.
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa 2026.04.26.
  • Ecce homo! 2026.04.08.
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában 2026.01.25.
  • Fagyott világ – téli Tihany 2026.01.19.
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra 2026.01.11.
  • Ajándékok 2026.01.02.
  • Utolsó karácsony 2026.01.02.
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren 2025.12.07.
  • Öt nap Toszkánában 2025.11.29.
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló 2025.10.24.
  • Ismerős Arcok koncert Tatán 2025.10.19.
  • Öt nap Londonban és környékén 2025.10.11.
  • Kormoránosok találkozója Verőcén 2025.09.25.
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam 2025.09.17.
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban 2025.09.10.
  • Nyaralás Cserépfalun 2025.08.01.
  • Hunyadi – filmsorozat 2025.07.28.
  • Vízilabda VB Szingapúrban 2025.07.22.

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka
  • Csíksomlyói zarándoklatom
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa
  • Ecce homo!
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában
  • Fagyott világ – téli Tihany
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra
  • Ajándékok
  • Utolsó karácsony
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren
  • Öt nap Toszkánában
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló
  • Ismerős Arcok koncert Tatán
  • Öt nap Londonban és környékén
  • Kormoránosok találkozója Verőcén
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban
  • Nyaralás Cserépfalun
  • Hunyadi – filmsorozat
  • Vízilabda VB Szingapúrban
  • iLand koncert a Magyar Zene Házában
  • Sportvilágról – kicsit másképp…
  • Kirándulás Cesky Krumlovba, Nürnbergbe és Stuttgartba
  • Húsvét Zircen
  • iLand hangverseny Tatabányán
  • Ismerős Arcok koncert Biatorbágyon, vonósnégyes kísérettel
  • Korál koncert Balázs Fecó emlékére Veszprémben
  • „Otthont! Házat! Hazát!” – táncszínházi előadás Csákváron az Ismerős Arcok zenekarral
  • iLand hangverseny Veszprémben
  • Isten éltessen Práder Vili!
  • Grabovski és Sorbonne Sexual koncert Székesfehérváron
  • Bohemian Betyars és Parno Graszt koncert a Papp László Sportarénában
  • Karácsonyköszöntés és évbúcsúztatás a Kormoránnal
  • Ismerős Arcok koncert Diósdon
  • Nagyon fáj
  • Nyolc nap Szicíliában és Máltán – földön, vízen, levegőben
  • Negyedszázad az Ismerős Arcokkal
  • Velencei (ki tudja, hányadik) hagyományos beszámoló a késő őszi túráról
  • Szent István ünnepén
  • Székelyföldi ízelítő – 2121 km négy nap alatt
  • Kirándulásunk a Bükk lábánál – Kohus Peti
  • Olimpia 2024
  • Csoda történt!
  • A mi Pilvaxunk Labdarúgó EB tippjátéka
  • Apokalipszis most
  • Tatai élmények (2.) – Kormorán koncert
  • Tatai élmények (1.) – Kőfaragó Ház
  • Mr. Basary 70/50 hangverseny Budapesten
  • A Magyar Film Napja
  • Ismerős Arcok hangverseny Révkomáromban
  • Bill a Király!!!
  • Jubileumi Ismerős Arcok koncert, szimfonikus zenekarral
  • Újratervezés… Munkácsyval, Ismerős Arcokkal, Semmelweis-szel, Pribojszkival…
  • Játék Karácsonykor
  • Szép volt Fiúk!

Legutóbbi hozzászólások

  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia! rudipapa vagyok, Csizi segítője a tippjátékban. Ha jól számolom, csak 6 db legjobb harmadik helyen továbbjutót adtál meg, és…” jún 13, 11:04
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Köszönöm, rendben. Mivel idén mind Csizi mind én kicsit későn kaptunk észbe a VB előtt, és a tabellát jócskán ki…” jún 12, 16:34
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor pótolnám a hiányzó négy csapatot.Kórea feltételesen,a zsüri döntésére vár. Dél-Kórea,Skócia,Algéria és Elefántcsontpart” jún 12, 10:21
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia Rudi,jól esik,hogy megemlítesz.Az orvosdoktornak ecseteltem búmat-bánatomat a focival kapcsolatosan úgy általában,de nagyot dobott a részvételemen az,hogy-nagyon helyesen-kimaradnak a csoprtmeccsek…” jún 12, 09:40
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szervusz Peti! Örülök, hogy Te is játszol idén is! A 8 legjobb harmadik jut tovább, Te csak négyet írtál, még…” jún 11, 21:27
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Továbbjutók: A. Mexico, Dél-Korea, Csehország B. Svájc, Kanada C. Brazília, Skócia, Marokkó D. Paraguay, USA, Törökország E. Németország, Ecuador F.…” jún 11, 19:43
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “1.Argentína 2.Spanyolország 3.Franciaország 4.Brazília (csakis és kizárólag truccból,Vinicius és Neimar miatt) Továbbjutók a csoprtból: Mexico,Csehország Svájc,BIH Brazília,Marocco USA,ParaguajAustrália Németország,Equador Hollandia,Japán,Tunézia…” jún 11, 17:58
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Csoportkör – miért ezek jutnak tovább? A 12 csoport nagy részében egyértelmű a hierarchia: a FIFA-ranglistán élenjáró európai és dél-amerikai…” jún 11, 07:40
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Miért várod ezt?” jún 11, 07:38
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Tippem: A: Mexikó, Dél-Korea B: Svájc, Kanada C: Brazília, Marokkó, Skócia* D: USA, Törökország E: Németország, Ecuador, Elefántcsontpart* F: Hollandia,…” jún 11, 07:16
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor elkezdem a tippelést: Világbajnok: Brazília.  Ezüst: Németország  Bronz: Argentina   Negyedik: Spanyolország.  Csoportokból továbbjutók – négy csoportból jut tovább két…” jún 10, 15:50
  • rudipapa on Sportvilág: “Khm… khm.. Tisztelt Focirajongók! Holnapután 21:00-kor elkezdődik a 2026-os Labdarúgó Világbajnokság. Kicsit horror, 48 csapatos „döntővel”. A tippjátékhoz a táblázatot…” jún 9, 14:35
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre még korán lesz.Legalább két év kell ,hogy szabadabban mozoghassunk.” jún 8, 15:44
  • Csizmazia P. on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre megszervezzük… ha… „…és mégis élünk…”.” jún 7, 19:29
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Hihetetlen,hogy repül az idő.Már húsz éve…remélem,egyszer engem is valaki megszólít,hogy csatlakozhatunk erre az útra.” jún 7, 14:57
  • Kohus Peti on Negyven éve történt a csernobili katasztrófa: “Ne marasztald el az akkori médiákat,a tömegtájékoztatás cenzúráján megbukott az objetív hírközlés.Ahogy manapság is… Általános mellébeszélés az egész szoci táborban,míg…” ápr 27, 12:46
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “A lemezborítók egy egységet képeznek a lemezzel.Továbbmegyek:eladják a lemezt. Ha megismerem a lemezt,biztosan máskénz tekintek az IA legújabb borítójára.” ápr 9, 10:13
  • Csizmazia P. on Ecce homo!: “A borító és az album tartalmi része egységet alkot. Könyvként kihajtható, bal oldalon zsebben található kivehető füzet dalszövegekkel, a korongon…” ápr 9, 08:13
  • Kohus Peti on Sportvilág: “A Szlovénia elleni meccset szinte végig láttam.Az 1.félidő nem hasonlított válogatott szintű mérkőzésre részünkről.A 2. játékrészben hála a cseréknek már…” ápr 8, 09:43
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “Kezdem a legvégén.Nekem az album borítója,nem tudom,milyen okból,de nem tetszik.Természetesen ismerem a képet kívülról-belülről,de a lemez koncepciójának hiányában nem tudok…” ápr 8, 09:36

Állandó rovataink

SPORTVILÁG - állandó rovatunk

TÖRZSASZTAL - állandó rovatunk

Mind-zene

KORMORÁN

FANKADELI

ISMERŐS ARCOK

P.MOBIL

HOBO

Bejelentkezés

ADMINISZTRÁCIÓ

Archívum

Csizmazia Péter 2009-2021 Címlapkép: Janko Ferlič Unsplash
Theme by Colorlib Powered by WordPress
wpDiscuz