Skip to content
A MI PILVAXUNK
  • Archivum (2009-2018)
    • A Napba Öltözött Leány – rockopera 2006. július 1.
    • Fontos írások 2009-2010
      • Miért pont a Kormorán? (2009)
      • Lélekvesztő
      • Eljő az ősz…
      • Mese a léghajóról, a földrajztanárról és a végítéletről
      • Csepregi szilánkok – beszámoló a III. Ismerős Arcok táborról
  • Volt egyszer egy kávéház
  • Márványasztalok mellett…

Összeomlás

  • 2022.08.05.2022.08.05.
  • by Csizmazia P.

Igyekeztem eddig honlapomat a napos oldalon tartani. Bár egyáltalán nem jellemző rám derűlátás, megpróbáltam valamilyen formában pozitív töltésű dolgokról írni. Olyanokat látok, tapasztalok és hallok, amelyek mellett nem mehetek el szó nélkül. Tisztában vagyok azzal is, hogy nem tudjuk megváltani a világot, de a folyamatokat akkor sem árt végiggondolni!

Érdemes figyelni az Ultrahang nevű csatornát a filmmegosztó portálon, nagyon érdekes, elgondolkoztató és informatív beszélgetések jelennek meg nap mint nap. Itt találtam egy anyagot Stumpf-Bíró Balázs összeomlás kutatóval. Érdemes rászánni egy órát az anyag figyelmes meghallgatására!

Vegyük sorba az általam tapasztalt jelenségeket!

Időjárás

Két-három évtizedre visszatekintve azt látjuk, hogy egyre élhetetlenebb hely vált a Földből! Nyár összefolyó hőhullámok sorozata, amelyek évről-évre korábban kezdődnek és tovább vannak itt (lerövidítve a tavaszt és az őszt), egyre forróbbak és egyre hosszabb ideig tartanak, az éjszakák sem adnak enyhülést. Idén ehhez társul az aszály, elképesztő amit látok! Itt vagyok a Bükk szívében, ahol máskor üdezöld a fű, ott most szikkadt sárgaság van. A gyep is kiég, mi vár a haszonnövényekre? A mezőgazdaság terméshozama a megszokott felére esett vissza 2020-ban! Ha nem lesz csapadék, nem lesz őszi vetés, mert a szikkadt, porzó földbe nem lehet vetni! Éhezni fogunk? Igen valós veszély ez! Először a haszonállatokat fogják levágni, ha nem lesz takarmány…

A rövidülő ősz és tavasz között a tél sem az igazi. Az egész évszak ólmos szürke masszává vált, nincsenek kemény fagyok, nem hull hó. Három egymást követő tél telt úgy el, hogy nem használtunk hólapátot! Az időjárás összeomlása komoly intő jele annak, hogy mekkora veszélyben vagyunk!

Energia, ivóvíz

Fenti beszélgetésben Stumpf-Bíró Balázs pontosan és részletesen elemzi a helyzetet. Életünk elsősorban a földgáztól, az áramellátástól és az üzemanyagtól függ. Az árak egekbe szöktek, mivel Magyarország nem önellátó, vagyis behozatalra szorul, előbb utóbb világpiaci árat kell fizetnünk értük! Ezt kénytelenek vagyunk tudomásul venni, egyetlen dolog, amivel védekezhetünk, az az életünk ésszerűsítése! Rá vagyunk kényszerítve, sajnos nem elég a fölösleges fogyasztásról lemondanunk, fel kell adnunk a jelenlegi életminőségünket is!

De mit teszünk akkor, ha egyáltalán nem lesz villany, gáz, üzemanyag? Fel vagyunk rá készülve? Szűkítenünk kell életterünket, nem ugrunk fel hetente Pestre koncertre, elővesszük a kerékpárt a kamrából. Mivel fogunk meleget csinálni? Csak gázfűtésünk van, mi lehet alternatíva? Sötétben üldögélünk gyertyafénynél, hallgatjuk a csendet? Korgó gyomorral, hideg, sötét szobában? Tegyük szívünkre kezünket: nagyon rövid időn belül bekövetkezhet mindez! Ne érjen felkészületlenül!

Akkor mi lesz, ha a vízcsapból nem folyik többé víz? Huszonnégy órán belül szomjan halunk. Az ivóvíz az emberi élet alapja!

Nem kell száz évre visszamenően hátranézni, hogy átgondoljuk, hogyan éltek vidéken nagyszüleink? Az ásott vagy fúrt kút adott vizet; az erdőben akadt fűtenivaló; megtermett a zöldség, gyümölcs; jobb években disznót hizlaltak, baromfit tartottak, elkapirgáltak az udvaron, ízletes tojást tojtak. A magyar gazdák akkor éheztek, amikor a kommunisták rekviráltak, lesöpörték padlásaikat.

Semmi sem az, aminek látszik

A „lélek mérnökei” láttatják velünk a világot, manipulálnak bennünket. Rádióműsorok, televízióban futó adások, nyomtatott sajtó, internet és közösségi hálók mind-mind manipulálnak! Meghatározott célok érdekében mossák az agyunkat, hozott anyagból dolgoznak, manipulatívak. Az interneten figyelik fogyasztási szokásainkat, legyen szó árúkról, vagy világnézetekről. (Külön szomorúságom, hogy bár bőséges kínálatuk van jobboldali portáloknak, mégsem lehet közöttük egyetlen olyat találni, amely tisztességesen közvetítené a nemzeti-konzervatív gondolatot. Az állítólag legolvasottabb O. manipulál leginkább, hangzatos főcímmel írja le a semmit, majd két sorral lejjebb már azt olvashatjuk, hogy melyik celebnőt kapták lencsevégre fedetlen keblekkel. Gyalázat!)

Ez a manipulálás kiszakít minket a valóságból, azt és úgy látjuk, ahogyan láttatni akarják. Megrogynak emberi kapcsolataink, szekértáborokba terelnek minket.

Háború

Azt gondolom, hogy az elmúlt száz évben a nemzetiszocialista Németország és a kommunista Szovjetunió mellett az Amerikai Egyesült Államok okozta a legtöbb és legpusztítóbb háborút. Máig nem értem, hogy a már legyőzött Japánra miért kellett atombombát dobni, miért kellett ártatlan emberek tízezreinek meghalniuk? Történt felelősségre vonás? De sorolhatnánk: Vietnam, Afganisztán, arab világ, ukrán „forradalom” alighanem Amerika érdekeit szolgálták.

A szomszédban háború dúl, mondhatjuk testvérháború ukránok és oroszok között. Vajon kinek az érdeke, hogy ne legyen béke? Azt látom, ettől orosz, ukrán egyformán szenved! Nagyon helyes, hogy semlegesek próbálunk maradni! Sokan egyetértenek Putyin döntéseivel, ám nem volt az annyira régen, amikor az oroszok átmasíroztak hazánkon, évtizedekre megszálltak bennünket, vérbe fojtották forradalmunkat! Ezt soha se felejtsük el!

Az sem nyugtathat meg minket, hogy a Balkán ismét puskaporos hordóvá kezd válni, hogy Tajvan miatt komoly háborús feszültség áll fenn Kína és az USA között, azt írják utóbbi provokálja Kínát is.

Illegális migráció

A háttérhatalom ösztönözése mellett éhség, klímaváltozás, energiahiány milliókat indít arra, hogy északra, Európa felé vegyék az irányt. Európa nyugati felében a döntéshozók ölbe tett kézzel tűrik, hogy elárasszák országukat idegen kultúrák, számarányuk exponenciálisan növekszik, miközben évezredes európai örökség, szokások, vallás kisebbségbe kerül! Akik ma a másság iránti tolerancia bajnokai, pillanatok alatt fejvesztetté válhatnak az iszlám törvénykezés előtt! Mi lesz veled Európa?

A jövő előttünk romokban hever…

…énekelte egykor korát megelőző éleslátással az Európa Kiadó zenekar. Nem tudok megoldásokat, nem tudok semmit… jó lenne eltűnni csendben, valahol a tanyavilágban, ahol van gémeskút, tüzelő, termény, ahol köszönünk, ha meglátjuk szomszédunkat, ahol este, akár mécses fénye mellett beszélgetünk, Arany és Vörösmarty verseit, Wass Albert regényeit olvasgatjuk, társasozunk és nem izgat, ha nincsen térerő, nincsen WiFi…

Game over.

Illusztráció: Photo by Peter Herrmann on Unsplash


Bikini koncert a Barba Negrában
A XIV. Íjásztáborunk Cserépváralján
éhinség energia Háború Káosz összeomlás Ultrahang válság

Related articles

Ajándékok
Hunyadi – filmsorozat
Tatai élmények (1.) – Kőfaragó…
Csillogó fekete lemezeken…
Feliratkozás
Visszajelzés
guest

guest

1 Hozzászólás
Kohus Peti
Kohus Peti
2022.08.05. 17:32

Az emberiség jövője engem is aggaszt.A felsorolt problémák adottak és valószínűleg visszafordíthatatlan a pusztulás…

0
Válasz

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka 2026.06.10.
  • Csíksomlyói zarándoklatom 2026.06.07.
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa 2026.04.26.
  • Ecce homo! 2026.04.08.
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában 2026.01.25.
  • Fagyott világ – téli Tihany 2026.01.19.
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra 2026.01.11.
  • Ajándékok 2026.01.02.
  • Utolsó karácsony 2026.01.02.
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren 2025.12.07.
  • Öt nap Toszkánában 2025.11.29.
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló 2025.10.24.
  • Ismerős Arcok koncert Tatán 2025.10.19.
  • Öt nap Londonban és környékén 2025.10.11.
  • Kormoránosok találkozója Verőcén 2025.09.25.
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam 2025.09.17.
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban 2025.09.10.
  • Nyaralás Cserépfalun 2025.08.01.
  • Hunyadi – filmsorozat 2025.07.28.
  • Vízilabda VB Szingapúrban 2025.07.22.

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka
  • Csíksomlyói zarándoklatom
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa
  • Ecce homo!
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában
  • Fagyott világ – téli Tihany
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra
  • Ajándékok
  • Utolsó karácsony
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren
  • Öt nap Toszkánában
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló
  • Ismerős Arcok koncert Tatán
  • Öt nap Londonban és környékén
  • Kormoránosok találkozója Verőcén
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban
  • Nyaralás Cserépfalun
  • Hunyadi – filmsorozat
  • Vízilabda VB Szingapúrban
  • iLand koncert a Magyar Zene Házában
  • Sportvilágról – kicsit másképp…
  • Kirándulás Cesky Krumlovba, Nürnbergbe és Stuttgartba
  • Húsvét Zircen
  • iLand hangverseny Tatabányán
  • Ismerős Arcok koncert Biatorbágyon, vonósnégyes kísérettel
  • Korál koncert Balázs Fecó emlékére Veszprémben
  • „Otthont! Házat! Hazát!” – táncszínházi előadás Csákváron az Ismerős Arcok zenekarral
  • iLand hangverseny Veszprémben
  • Isten éltessen Práder Vili!
  • Grabovski és Sorbonne Sexual koncert Székesfehérváron
  • Bohemian Betyars és Parno Graszt koncert a Papp László Sportarénában
  • Karácsonyköszöntés és évbúcsúztatás a Kormoránnal
  • Ismerős Arcok koncert Diósdon
  • Nagyon fáj
  • Nyolc nap Szicíliában és Máltán – földön, vízen, levegőben
  • Negyedszázad az Ismerős Arcokkal
  • Velencei (ki tudja, hányadik) hagyományos beszámoló a késő őszi túráról
  • Szent István ünnepén
  • Székelyföldi ízelítő – 2121 km négy nap alatt
  • Kirándulásunk a Bükk lábánál – Kohus Peti
  • Olimpia 2024
  • Csoda történt!
  • A mi Pilvaxunk Labdarúgó EB tippjátéka
  • Apokalipszis most
  • Tatai élmények (2.) – Kormorán koncert
  • Tatai élmények (1.) – Kőfaragó Ház
  • Mr. Basary 70/50 hangverseny Budapesten
  • A Magyar Film Napja
  • Ismerős Arcok hangverseny Révkomáromban
  • Bill a Király!!!
  • Jubileumi Ismerős Arcok koncert, szimfonikus zenekarral
  • Újratervezés… Munkácsyval, Ismerős Arcokkal, Semmelweis-szel, Pribojszkival…
  • Játék Karácsonykor
  • Szép volt Fiúk!

Legutóbbi hozzászólások

  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia! rudipapa vagyok, Csizi segítője a tippjátékban. Ha jól számolom, csak 6 db legjobb harmadik helyen továbbjutót adtál meg, és…” jún 13, 11:04
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Köszönöm, rendben. Mivel idén mind Csizi mind én kicsit későn kaptunk észbe a VB előtt, és a tabellát jócskán ki…” jún 12, 16:34
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor pótolnám a hiányzó négy csapatot.Kórea feltételesen,a zsüri döntésére vár. Dél-Kórea,Skócia,Algéria és Elefántcsontpart” jún 12, 10:21
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia Rudi,jól esik,hogy megemlítesz.Az orvosdoktornak ecseteltem búmat-bánatomat a focival kapcsolatosan úgy általában,de nagyot dobott a részvételemen az,hogy-nagyon helyesen-kimaradnak a csoprtmeccsek…” jún 12, 09:40
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szervusz Peti! Örülök, hogy Te is játszol idén is! A 8 legjobb harmadik jut tovább, Te csak négyet írtál, még…” jún 11, 21:27
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Továbbjutók: A. Mexico, Dél-Korea, Csehország B. Svájc, Kanada C. Brazília, Skócia, Marokkó D. Paraguay, USA, Törökország E. Németország, Ecuador F.…” jún 11, 19:43
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “1.Argentína 2.Spanyolország 3.Franciaország 4.Brazília (csakis és kizárólag truccból,Vinicius és Neimar miatt) Továbbjutók a csoprtból: Mexico,Csehország Svájc,BIH Brazília,Marocco USA,ParaguajAustrália Németország,Equador Hollandia,Japán,Tunézia…” jún 11, 17:58
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Csoportkör – miért ezek jutnak tovább? A 12 csoport nagy részében egyértelmű a hierarchia: a FIFA-ranglistán élenjáró európai és dél-amerikai…” jún 11, 07:40
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Miért várod ezt?” jún 11, 07:38
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Tippem: A: Mexikó, Dél-Korea B: Svájc, Kanada C: Brazília, Marokkó, Skócia* D: USA, Törökország E: Németország, Ecuador, Elefántcsontpart* F: Hollandia,…” jún 11, 07:16
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor elkezdem a tippelést: Világbajnok: Brazília.  Ezüst: Németország  Bronz: Argentina   Negyedik: Spanyolország.  Csoportokból továbbjutók – négy csoportból jut tovább két…” jún 10, 15:50
  • rudipapa on Sportvilág: “Khm… khm.. Tisztelt Focirajongók! Holnapután 21:00-kor elkezdődik a 2026-os Labdarúgó Világbajnokság. Kicsit horror, 48 csapatos „döntővel”. A tippjátékhoz a táblázatot…” jún 9, 14:35
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre még korán lesz.Legalább két év kell ,hogy szabadabban mozoghassunk.” jún 8, 15:44
  • Csizmazia P. on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre megszervezzük… ha… „…és mégis élünk…”.” jún 7, 19:29
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Hihetetlen,hogy repül az idő.Már húsz éve…remélem,egyszer engem is valaki megszólít,hogy csatlakozhatunk erre az útra.” jún 7, 14:57
  • Kohus Peti on Negyven éve történt a csernobili katasztrófa: “Ne marasztald el az akkori médiákat,a tömegtájékoztatás cenzúráján megbukott az objetív hírközlés.Ahogy manapság is… Általános mellébeszélés az egész szoci táborban,míg…” ápr 27, 12:46
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “A lemezborítók egy egységet képeznek a lemezzel.Továbbmegyek:eladják a lemezt. Ha megismerem a lemezt,biztosan máskénz tekintek az IA legújabb borítójára.” ápr 9, 10:13
  • Csizmazia P. on Ecce homo!: “A borító és az album tartalmi része egységet alkot. Könyvként kihajtható, bal oldalon zsebben található kivehető füzet dalszövegekkel, a korongon…” ápr 9, 08:13
  • Kohus Peti on Sportvilág: “A Szlovénia elleni meccset szinte végig láttam.Az 1.félidő nem hasonlított válogatott szintű mérkőzésre részünkről.A 2. játékrészben hála a cseréknek már…” ápr 8, 09:43
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “Kezdem a legvégén.Nekem az album borítója,nem tudom,milyen okból,de nem tetszik.Természetesen ismerem a képet kívülról-belülről,de a lemez koncepciójának hiányában nem tudok…” ápr 8, 09:36

Állandó rovataink

SPORTVILÁG - állandó rovatunk

TÖRZSASZTAL - állandó rovatunk

Mind-zene

KORMORÁN

FANKADELI

ISMERŐS ARCOK

P.MOBIL

HOBO

Bejelentkezés

ADMINISZTRÁCIÓ

Archívum

Csizmazia Péter 2009-2021 Címlapkép: Janko Ferlič Unsplash
Theme by Colorlib Powered by WordPress
wpDiscuz