Skip to content
A MI PILVAXUNK
  • Archivum (2009-2018)
    • A Napba Öltözött Leány – rockopera 2006. július 1.
    • Fontos írások 2009-2010
      • Miért pont a Kormorán? (2009)
      • Lélekvesztő
      • Eljő az ősz…
      • Mese a léghajóról, a földrajztanárról és a végítéletről
      • Csepregi szilánkok – beszámoló a III. Ismerős Arcok táborról
  • Volt egyszer egy kávéház
  • Márványasztalok mellett…

Csavargás Pécsett és íjászverseny Hosszúhetény – Pusztabányán

  • 2023.08.13.
  • by Csizmazia P.

Nem terveztem pécsi utazást, elvégre tavaly voltam, de nagyon csábított a közeli Hosszúhetényben rendezett íjászverseny, így előző nap elindultam, hogy beiktassak egy kis pécsi csavargást.

Életem számos kulcsfontosságú eseménye kötődik Pécshez: egyetemi évek és diplomaszerzés, szakvizsga, Benedek fiam születése. Szívesen megyek vissza, mert szeretem a várost, mindig nagyon érdekes nyomon követni a rengeteg kisebb-nagyobb változást. Krisztával és Sanyival sok időt töltöttük együtt koncerteken, Ismerős Arcok táborban, a köztünk szövődött barátság kiállta az idő próbáját, jó volt találkozni velük, együtt ebédelni, kávézni.

Az M6 autópálya kétségtelenül leegyszerűsíti Pécsre jutást, bár én Szekszárdnál letértem a régi 6. számú főútra, mert ezzel megtakarítottam 30 km-t és időben ugyanott voltam. Szekszárd-Pécs szakasz nagyon szép, hogy a forgalom nagy része az autópályára terelődött, kényelmesen járható.

Aki ismer, tudja, nagyon szeretek piacra járni, izgatott az új vásárcsarnok, amely felváltotta a régit, annak tőszomszédságában. Nagyon tetszett, építészetileg is, rengeteg portékát árulnak, láthatjátok a képeken. Mint az várható volt, nincs még meg az a patinája, mint a régi csarnoknak volt, de idővel úgyis alakul ez.

Pécsett elmaradhatatlan számomra a Tettye vendéglő. Sok-sok évtizede működik, mindig remek volt a konyhája, árnyas kerthelyisége pedig az egyik leghangulatosabb azok közül, ahol valaha megfordultam. Együtt ebédeltünk Krisztával és Sanyival, a kulináris élvezeteken túl, nagyon jót beszélgettünk.

Belvárosi sétával folytattuk, az Ágoston térről indulva végigmentünk a Fő utcán, Széchenyi tér, Székesegyház volt az útvonal. Kriszta javasolta a templom közelében található Magtár nevű helyet, ott kávéztunk, majd a Citrom utcában található Capri fagylaltozóban találtunk újabb felüdülésre.

Miután elköszöntünk egymástól, elindultam a Hosszúhetény mellett lefoglalt szállásomra. A szálloda erdőben, hegyek ölelő karjai között van, Hotel Kövestető a neve, nagyszerű, kényelmes szálláshely. Nagyon jót aludtam, másnap irány Pusztabánya! A fényképeket ezúttal is feliratoztam, érdemes megnézni azokat!

Egyetemi évek alatt gyakran indultunk túrázni, a Mecsek rengeteg lehetőséget kínált erre. Helyi járatú busszal mentünk Hosszúhetényig, onnan Püspökszentlászló, Kisújbánya, Óbánya érintésével gyalogoltunk Mecseknádasdra, ahonnan busszal tértünk vissza Pécsre. Püspökszentlászlón arborétum és kastély található, itt töltött hosszabb időt Mindszenty bíboros száműzetésben. Kisújbánya már akkor lakatlan település volt, ám a házakat városlakók megvásárolták, rendbetették, üdülőfalu lett belőle. Óbányán főleg baranyai svábok laknak, a kocsma a „Trinkstube” feliratot viselte, odabent patikatisztaság fogadott, általában itt szoktuk pótolni a túrázás során elvesztett folyadékmennyiséget (kamatostul…). Az út elhaladt a pusztabányai kulcsosház mellett, ki hitte volna, hogy pár évtized múltán, mint íjász térek vissza…

A verseny vadászimitációs volt, 28 db 3D célt kellett leküzdenünk, 1+1 lövéssel, hagyományos pontozással. Közel 7 km-t mentünk, 140 m szintkülönbséget teljesítettünk. Nagyon jó csapatot alkottunk négyen, teljesítményem hullámzó volt, a végére jól elfáradtam, de így is sikerült megszereznem az ezüstérmet.

Nagyon gondosan szervezett verseny volt, érződött a pályán, hogy jól átgondoltan helyezték ki a célokat, hangsúlyt fektetve arra, hogy technikás legyen. Embert próbáló feladat volt teljesíteni! Szép oklevelet és egyedi kerámiát vihettünk haza, akik dobogóra álltunk. Most voltam először ezen a versenyen, de ha bírom erővel, jövőre is szeretnék elmenni rá. A fényképek alatt találhattok egy animációt a versenyről.

https://photos.smugmug.com/Íjászversenyek/20230812-3D-Hosszúhetény-Pusztabányán/i-TXBCRT7/0/c074421e/1920/1661979554-1920.mp4

Transzfogarasi utazásunk
Atlétikai VB volt Budapesten
Hosszúhetény íjászat íjászversenyek kirándulás Mecsek Pécs

Related articles

A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB…
Csíksomlyói zarándoklatom
Negyven éve történt a csernobili…
Fagyott világ – téli Tihany
Feliratkozás
Visszajelzés
guest

guest

0 hozzászólás

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka 2026.06.10.
  • Csíksomlyói zarándoklatom 2026.06.07.
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa 2026.04.26.
  • Ecce homo! 2026.04.08.
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában 2026.01.25.
  • Fagyott világ – téli Tihany 2026.01.19.
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra 2026.01.11.
  • Ajándékok 2026.01.02.
  • Utolsó karácsony 2026.01.02.
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren 2025.12.07.
  • Öt nap Toszkánában 2025.11.29.
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló 2025.10.24.
  • Ismerős Arcok koncert Tatán 2025.10.19.
  • Öt nap Londonban és környékén 2025.10.11.
  • Kormoránosok találkozója Verőcén 2025.09.25.
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam 2025.09.17.
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban 2025.09.10.
  • Nyaralás Cserépfalun 2025.08.01.
  • Hunyadi – filmsorozat 2025.07.28.
  • Vízilabda VB Szingapúrban 2025.07.22.

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka
  • Csíksomlyói zarándoklatom
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa
  • Ecce homo!
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában
  • Fagyott világ – téli Tihany
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra
  • Ajándékok
  • Utolsó karácsony
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren
  • Öt nap Toszkánában
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló
  • Ismerős Arcok koncert Tatán
  • Öt nap Londonban és környékén
  • Kormoránosok találkozója Verőcén
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban
  • Nyaralás Cserépfalun
  • Hunyadi – filmsorozat
  • Vízilabda VB Szingapúrban
  • iLand koncert a Magyar Zene Házában
  • Sportvilágról – kicsit másképp…
  • Kirándulás Cesky Krumlovba, Nürnbergbe és Stuttgartba
  • Húsvét Zircen
  • iLand hangverseny Tatabányán
  • Ismerős Arcok koncert Biatorbágyon, vonósnégyes kísérettel
  • Korál koncert Balázs Fecó emlékére Veszprémben
  • „Otthont! Házat! Hazát!” – táncszínházi előadás Csákváron az Ismerős Arcok zenekarral
  • iLand hangverseny Veszprémben
  • Isten éltessen Práder Vili!
  • Grabovski és Sorbonne Sexual koncert Székesfehérváron
  • Bohemian Betyars és Parno Graszt koncert a Papp László Sportarénában
  • Karácsonyköszöntés és évbúcsúztatás a Kormoránnal
  • Ismerős Arcok koncert Diósdon
  • Nagyon fáj
  • Nyolc nap Szicíliában és Máltán – földön, vízen, levegőben
  • Negyedszázad az Ismerős Arcokkal
  • Velencei (ki tudja, hányadik) hagyományos beszámoló a késő őszi túráról
  • Szent István ünnepén
  • Székelyföldi ízelítő – 2121 km négy nap alatt
  • Kirándulásunk a Bükk lábánál – Kohus Peti
  • Olimpia 2024
  • Csoda történt!
  • A mi Pilvaxunk Labdarúgó EB tippjátéka
  • Apokalipszis most
  • Tatai élmények (2.) – Kormorán koncert
  • Tatai élmények (1.) – Kőfaragó Ház
  • Mr. Basary 70/50 hangverseny Budapesten
  • A Magyar Film Napja
  • Ismerős Arcok hangverseny Révkomáromban
  • Bill a Király!!!
  • Jubileumi Ismerős Arcok koncert, szimfonikus zenekarral
  • Újratervezés… Munkácsyval, Ismerős Arcokkal, Semmelweis-szel, Pribojszkival…
  • Játék Karácsonykor
  • Szép volt Fiúk!

Legutóbbi hozzászólások

  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia! rudipapa vagyok, Csizi segítője a tippjátékban. Ha jól számolom, csak 6 db legjobb harmadik helyen továbbjutót adtál meg, és…” jún 13, 11:04
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Köszönöm, rendben. Mivel idén mind Csizi mind én kicsit későn kaptunk észbe a VB előtt, és a tabellát jócskán ki…” jún 12, 16:34
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor pótolnám a hiányzó négy csapatot.Kórea feltételesen,a zsüri döntésére vár. Dél-Kórea,Skócia,Algéria és Elefántcsontpart” jún 12, 10:21
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia Rudi,jól esik,hogy megemlítesz.Az orvosdoktornak ecseteltem búmat-bánatomat a focival kapcsolatosan úgy általában,de nagyot dobott a részvételemen az,hogy-nagyon helyesen-kimaradnak a csoprtmeccsek…” jún 12, 09:40
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szervusz Peti! Örülök, hogy Te is játszol idén is! A 8 legjobb harmadik jut tovább, Te csak négyet írtál, még…” jún 11, 21:27
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Továbbjutók: A. Mexico, Dél-Korea, Csehország B. Svájc, Kanada C. Brazília, Skócia, Marokkó D. Paraguay, USA, Törökország E. Németország, Ecuador F.…” jún 11, 19:43
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “1.Argentína 2.Spanyolország 3.Franciaország 4.Brazília (csakis és kizárólag truccból,Vinicius és Neimar miatt) Továbbjutók a csoprtból: Mexico,Csehország Svájc,BIH Brazília,Marocco USA,ParaguajAustrália Németország,Equador Hollandia,Japán,Tunézia…” jún 11, 17:58
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Csoportkör – miért ezek jutnak tovább? A 12 csoport nagy részében egyértelmű a hierarchia: a FIFA-ranglistán élenjáró európai és dél-amerikai…” jún 11, 07:40
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Miért várod ezt?” jún 11, 07:38
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Tippem: A: Mexikó, Dél-Korea B: Svájc, Kanada C: Brazília, Marokkó, Skócia* D: USA, Törökország E: Németország, Ecuador, Elefántcsontpart* F: Hollandia,…” jún 11, 07:16
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor elkezdem a tippelést: Világbajnok: Brazília.  Ezüst: Németország  Bronz: Argentina   Negyedik: Spanyolország.  Csoportokból továbbjutók – négy csoportból jut tovább két…” jún 10, 15:50
  • rudipapa on Sportvilág: “Khm… khm.. Tisztelt Focirajongók! Holnapután 21:00-kor elkezdődik a 2026-os Labdarúgó Világbajnokság. Kicsit horror, 48 csapatos „döntővel”. A tippjátékhoz a táblázatot…” jún 9, 14:35
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre még korán lesz.Legalább két év kell ,hogy szabadabban mozoghassunk.” jún 8, 15:44
  • Csizmazia P. on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre megszervezzük… ha… „…és mégis élünk…”.” jún 7, 19:29
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Hihetetlen,hogy repül az idő.Már húsz éve…remélem,egyszer engem is valaki megszólít,hogy csatlakozhatunk erre az útra.” jún 7, 14:57
  • Kohus Peti on Negyven éve történt a csernobili katasztrófa: “Ne marasztald el az akkori médiákat,a tömegtájékoztatás cenzúráján megbukott az objetív hírközlés.Ahogy manapság is… Általános mellébeszélés az egész szoci táborban,míg…” ápr 27, 12:46
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “A lemezborítók egy egységet képeznek a lemezzel.Továbbmegyek:eladják a lemezt. Ha megismerem a lemezt,biztosan máskénz tekintek az IA legújabb borítójára.” ápr 9, 10:13
  • Csizmazia P. on Ecce homo!: “A borító és az album tartalmi része egységet alkot. Könyvként kihajtható, bal oldalon zsebben található kivehető füzet dalszövegekkel, a korongon…” ápr 9, 08:13
  • Kohus Peti on Sportvilág: “A Szlovénia elleni meccset szinte végig láttam.Az 1.félidő nem hasonlított válogatott szintű mérkőzésre részünkről.A 2. játékrészben hála a cseréknek már…” ápr 8, 09:43
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “Kezdem a legvégén.Nekem az album borítója,nem tudom,milyen okból,de nem tetszik.Természetesen ismerem a képet kívülról-belülről,de a lemez koncepciójának hiányában nem tudok…” ápr 8, 09:36

Állandó rovataink

SPORTVILÁG - állandó rovatunk

TÖRZSASZTAL - állandó rovatunk

Mind-zene

KORMORÁN

FANKADELI

ISMERŐS ARCOK

P.MOBIL

HOBO

Bejelentkezés

ADMINISZTRÁCIÓ

Archívum

Csizmazia Péter 2009-2021 Címlapkép: Janko Ferlič Unsplash
Theme by Colorlib Powered by WordPress
wpDiscuz