
ÉS? – itt a legújabb P.Mobil album!
Kérem szépen, idén nyáron felbukkant És címmel a legújabb P.Mobil album, lássuk csak!
Ki tudja, immár hanyadik virágkorát éli a P.Mobil zenekar? Folyamatosan koncerteznek, sorra jelennek meg a jobbnál jobb zenealbumok, a sorba ezúttal egy feldolgozáslemez került.
Tizenegy dalt hallgathatunk , valamennyit zúzós feldolgozásban. Rögtön a Nélküleddel indulunk, valóban, ez majdnem olyan jó, mint az eredeti. Ugyanaz a dallam, ugyanaz a szöveg, mégis, teljesen más, nagyot üt és nagyon ott van, ahogyan a Mobil értelmezi az Ismerős Arcok önálló életre kelt alkotását.
A Zöld, a bíbor és a fekete című dalt ki ne ismerné? Következik egy újabb klasszikus, a Ha megszólalnál, majd a Csitári hegyek alatt és Fellegajtó nyitogató népdalok. Jön Omegától a Babylon, a Nélküled mellett az album másik csúcspontja. Az eredetit is nagyon szeretem, de ahogy a Mobil feldolgozta, zseniális! Miért kell elfelednem kérdezte egykor Frenreisz Károly Zalatnay Cininek irt dalában. A zúzós Mobil átirat vokállal ugyanolyan fülbemászó, mint volt az eredeti. Közben szólnak a gitárok, a szintetizátor… Kéglidalt énekelt az Illés együttes, ez Prézlidalként ebben a formában számomra felejthető. Gondolsz-e majd rám? – szól a kérdés, közben egy gitárbetét kérdezget, idéz, megújít, felfrissít. Závodi János Szabad vér című szerzeménye is nagyon nagyot szól a P.Mobil felfogásában! Mi fáj? kérdezi a zenekar az album zárásaként, hát, ha én azt el tudnám mondani, de hogy ez a zene gyógyír, nem lehet kérdés!
A Mobil jó érzéssel nyúlt hozzá a felsorolt dalokhoz, másfél hete végtelenítve hallgatom az albumot, nagyon tetszik. Olyan, mint a mobilos pálesz, van ereje, íze, zamata és aromája, kis mértékben gyógyszer, nagy mértékben orvosság, elfújja a fájdalmat…
Mit mond Schuster Lóránt zenekarvezető? “Mindig van egy-két hülye, aki beszól, miközben harminc éve lezárta az emlékkönyvét egy rágógumival, és azóta nem nyitott semmi újra.” Ha fáj, s ha nem, hallgassátok, olvassátok, jó lesz ez így! Köszönjük P.Mobil, köszönjük Lóri! Hajrá!

Azt azért szeretném tudni, hol lehet megvenni az albumot? A válasz:lemezboltban,könyvkereskedésben. De mivel a P.Mobilról van szó,a dolog nem mindig ilyen egyszerű…
A Mediamarkt honlapján úgy láttam, kapható. Jó hogy kérdezted, mert érdemes megállni egy pillanatra! Idestova két éve fizettem elő a TIDAL-ra. Félreértés ne essék, nem reklámozni akarom!!! Úgy kell elképzelni, mint egy könyvtárat. Havi 3000 Ft-ért szinte bármit hallgathatok. A Mobil albumán kívül, most a Santana nyáron megjelent új anyagát (szenzációs muzsika) és a Beatles Abbey Road lemezének 50. évfordulós megjelenésére kiadott ráncfelvarrott anyagát hallgatom. De az Arcok összes albuma, nagyon sok Kormorán stb. is megtalálható. A komolyzenei rész is elképesztően gazdag. 3000 Ft-ba a nem tömörített (nem mp3) kerül, utóbbi nagyjából a fele. Le lehet tölteni a lemezeket, készíthetünk saját lejátszási listákat, vannak összeállítások sportoláshoz, erotikához, relaxáláshoz, stb. Szóval, az a nagy büdös helyzet, hogy nagyon régóta nem vásárolok már új albumokat. A leírt módszerrel azt hallgatok, amihez kedvem van, jogtisztán, ráadásul az előadókat a hallgatottság alapján díjazzák. CD-t már nem nagyon van hová betenni (egyik autónkban sincs már hely erre), ott a telefon, akár a házimozi rendszeren is kihangosíthatom, vagy hallgathatom fülessel a szaunában… A kedvenceket le lehet tölteni, így ha nem vagyunk wifi alatt, nem generál adatforgalmat, illetve egyes telefonszolgáltatók némi felárért korlátlan használatot biztosítanak. A lemezborítók hiányoznak egyedül. A grafika, a fülszöveg, az előadók, közreműködők feltüntetése hozzátartozik az élményhez, mindössze ezekről kell lemondani. Az sem állítom, hogy egyedül a Tidal a jó megoldás, az Apple-nek is van saját „zeneboltja”, ha jól tudom a Spotify is hasonló, bizonyára vannak más lehetőségek is. A Tidal működik asztali gépen is, s ha jól emlékszem, van egy rövid díjmentes próbaidőszak.… Read more »
Szeretnétek belehallgatni? Tessék:
https://youtu.be/FUTkBMjiD_U
Tudok erről a lemezről.Nemrég a Kossuth adón volt Lórival beszélgetés a Mobil múltról,jelenről és a jövőről is.
A jelenhez kapcsolható Lóri legújabb könyve,amely a Csiriz névre hallgat és a Kaptafa folytatásának is tekinthető-a szerző szerint.Szerzői kiadásban látott napvilágot,tudtommal a könyvesboltokban nem érhető el a könyv.
Nekem már megvan!Illetve a Jézuska fogja meghozni.