Skip to content
A MI PILVAXUNK
  • Archivum (2009-2018)
    • A Napba Öltözött Leány – rockopera 2006. július 1.
    • Fontos írások 2009-2010
      • Miért pont a Kormorán? (2009)
      • Lélekvesztő
      • Eljő az ősz…
      • Mese a léghajóról, a földrajztanárról és a végítéletről
      • Csepregi szilánkok – beszámoló a III. Ismerős Arcok táborról
  • Volt egyszer egy kávéház
  • Márványasztalok mellett…

A dal a miénk!

  • 2022.01.05.2022.01.05.
  • by Csizmazia P.

Megállíthatatlanul forog az időkerék, holnap már 2022 január 6-a lesz, vízkereszt, lezárul az adventkor indult karácsonyi ünnepkör, kezdetét veszi a farsang, amely egészen a nagyböjt idejéig tart. Érdemes számvetést készítenünk milyen volt, merengeni azon, vajon milyen lesz?

Amikor 2021-re gondolok, legelőször az rémlik fel, hogy keserű, keserves évet hagytunk magunk mögött. Lassan két éve tart a világjárvány, rengeteg áldozatot szedett. Meghaltak zenészek, színészek, rengeteg ember, akik még sokáig élhettek volna. Isten nyugosztalja őket!

Nagy reményeket fűztünk a védőoltásokhoz, magam már februárra megkaptam az első két adagot, majd augusztusban az emlékeztetőt. Semmi bajom nem lett, mindeddig megúsztam a fertőzést. Anélkül, hogy hivatásomban elmerülnék, az megállapítható, hogy 3-4 vakcinával elérni egy kórokozóval szembeni védettséget, egyáltalán nem ördögtől való. Csecsemőket másfél éves korukig négyszer immunizáljuk Di-Per-Te oltással, kullancs terjesztette agyvelőgyulladás elleni védettség is három oltással, és 3-5 évenkénti emlékeztető oltással érhető el; s ha valakinél felmerül veszett állat marása, szintén sok oltásból álló sorozattal mentjük meg a páciens életét, mert oltás nélkül száz százalék, hogy belehalna a betegségbe! Éppen ezért érthetetlen előttem, hogy vannak oltástagadók, vannak olyanok akik a halált választották oltás helyett. Azt az érvelést elfogadom, hogy ismeretlen, új vakcinát használunk ezért félünk, kivárunk, no de itt van az influenza elleni védőoltás, amely a kutyának sem kell, pedig sok évtizedes oltási tapasztalat van mögöttünk, a vakcina teljesen biztonságos! Nem akarok vészmadár lenni, de mivel tavaly nem volt járvány, idén tombolhat az influenza-vírus!

Azok az ápolónők, ápolók, kollégáim, akik az első, második, harmadik vonalban próbálták megmenteni a rászorulókat, minden tiszteletet és köszönetet megérdemelnek! Emberfeletti az a küzdelem, amely folyik, emberfeletti feladat volt több mint hatmillió honfitársunk többszöri vakcinálása. Mivel a gyermekeknél mindeddig enyhe tünetekkel zajlott a koronavírus fertőzés, rám ezen a téren kevesebb feladat hárult. Amíg zárva voltak a tanintézetek alig betegedtek meg gyerekek, de a szeptemberi tanévkezdéssel egyidőben ránk zúdult többféle légúti vírus okozta fertőzés, sok gyermeknél súlyos, nem egyszer kórházi kezelést igénylő megbetegedést okozva.

Vannak kínjaink, Székesfehérváron a házi gyermekorvosi ellátásba nem lép be senki, rengeteg a betöltetlen körzet, akik még tudunk dolgozni, megroppanunk a terhek alatt. Praxisomba 105 újszülött érkezett, ez közel a duplája a tavalyelőtti számnak! Örömteli, hogy így van, de lassan már kezelhetetlenné duzzad a beteglétszám, frusztrációt, túlterheltséget és sajnos kiégést okozva. Ne tegyünk úgy, mintha nem pénzből élnénk! Harmincötödik éve vagyok orvos, tavaly emelkedett meg annyival a munkabérem, hogy elmondhassam rendben van, végre nem éhbérért dolgozom! Ennyit a hivatásról.

A mi Pilvaxunk gyökerei a zenéből erednek, sajnos ezen a téren nagyon kevés élményem volt. Ismerős Arcokra előszőr Diósdon jutottam el, fellélegzést adó koncert volt, hiszen akkor nyitott ki minden, azon kívül a Barna Negrában voltam. A csillebérci Kormorán koncert nemcsak a zenekar miatt marad örökre emlékezetes, hanem számomra az év legjobb hétvégéje volt. Ha már zene, nem felejtkezhetek el Presser könyvéről sem, lenyűgöző rocktörténeti olvasmány, alig várom, hogy elkezdhessem második kötetét is! Remélem az idei év több koncertet hoz!

Emlékezetes volt a májusi sajtkészítő tanfolyam, az íjásztábor, az év koronáján a gyémánt az erdélyi utazás volt! Havi rendszerességgel összeül BORgazmus klubunk, amely keretei között megpróbálunk igényesen, kiváló borokat kóstolni, megismerni.

Sportvilág rovatunkban nemcsak a sport passzív befogadásáról van szó, nem panaszkodom ezen a téren, hiszen egész évben jártam hetente többször kettlebell és kaatsu edzésekre, mind ősszel, mind tavasszal számtalan íjászversenyen voltam, bár teljesítményem inkább szégyenre, mint büszkeségre ad okot. Élvezettel olvashattuk Kohus Petiék balatoni bringatúrájának leírását, köszönet illeti Rudipapát, hogy megtartottuk az EB-tippjátékot, amely nagyon jól sikerült. Ülhettem a lelátón Dunaszerdahelyen, az Üllői úton, végre láthattam a Puskás Arénát belülről, amely akkor is óriási élmény volt, ha felejthető meccsen voltam.

Nagyon büszke vagyok Benedek fiamra, aki kiválóan teljesít az egyetemen, a sportban (sportlövészet); novemberben ennek köszönhetően eljutott egy másik kontinensre, kinyílt számára a horizont. Sajnos lassan véget érnek egyetemi évei, biztos vagyok benne, megállja a helyét a nagybetűs életben is.

Ami pedig a jövőt illeti sok félelem él bennem. Országgyűlési választások lesznek, ahhoz, hogy mit kell tennünk, hová húzzuk a vonalat elég Csurka Istvánhoz fordulnunk. Kristálytisztán átlátta, hogy hol húzódnak a frontvonalak, a tét nem kisebb, mint évezredes kultúránk, nyelvünk, nemzeti önazonosságunk megőrzése. Hatalmas erők dolgoznak azon, hogy eltiporjanak minket, most csak annyit tehetünk, hogy elmegyünk a Békemenetre, áprilisban jó döntést hozunk, nem maradunk otthon! Abban is biztos vagyok, az inga egyszer visszalendül majd, újra a normalitás kerül nyeregbe, de addig több generáció élete válhat pokollá, Európa keresztény vallása, kultúrája és nemzetei megsemmisülhetnek. Tartsuk szem előtt Pió atya jóslatát, de megvalósulásáért tennünk kell!

Reméljük idén a világjárvány végére érünk, ennek fényében felértékelődhet, hogy mennyire jó dolog elmenni moziba, színházba, koncertre, világot látni; buszra szállni maszk nélkül, nem gondolni folyton folyvást oltásra, gyógyszerre, betegségre, kórházra, halálra!

Úgy érzem elhanyagoltam A mi Pilvaxunkat, bár ahogy visszalapoztam 2021-et, a fontosabb dolgokról született írás. Mikor esténként kifacsarva érek haza, nem marad sok erőm írni, élmények is kellenének. Reméljük 2022 a fordulat éve lesz, véget ér a járvány, megnyerjük a választásokat, lesz számtalan koncert, sportesemény, lesz foci VB és tippjáték, lesznek íjászversenyek és feloldódik a magány…

Illusztráció: Szúnyog-sziget, kikötő (saját felvétel)


Áldott Karácsonyt!
Bolyongás Pécsett

Related articles

Ajándékok
Hunyadi – filmsorozat
Tatai élmények (1.) – Kőfaragó…
Csillogó fekete lemezeken…
Feliratkozás
Visszajelzés
guest

guest

0 hozzászólás

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka 2026.06.10.
  • Csíksomlyói zarándoklatom 2026.06.07.
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa 2026.04.26.
  • Ecce homo! 2026.04.08.
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában 2026.01.25.
  • Fagyott világ – téli Tihany 2026.01.19.
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra 2026.01.11.
  • Ajándékok 2026.01.02.
  • Utolsó karácsony 2026.01.02.
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren 2025.12.07.
  • Öt nap Toszkánában 2025.11.29.
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló 2025.10.24.
  • Ismerős Arcok koncert Tatán 2025.10.19.
  • Öt nap Londonban és környékén 2025.10.11.
  • Kormoránosok találkozója Verőcén 2025.09.25.
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam 2025.09.17.
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban 2025.09.10.
  • Nyaralás Cserépfalun 2025.08.01.
  • Hunyadi – filmsorozat 2025.07.28.
  • Vízilabda VB Szingapúrban 2025.07.22.

Legutóbbi bejegyzések

  • A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka
  • Csíksomlyói zarándoklatom
  • Negyven éve történt a csernobili katasztrófa
  • Ecce homo!
  • Ismerős Arcok életműkoncert a Papp László Sportarénában
  • Fagyott világ – téli Tihany
  • XI. Nagy Fehérvári Bormustra
  • Ajándékok
  • Utolsó karácsony
  • Ismerős Arcok koncert a felvidéki Nagymegyeren
  • Öt nap Toszkánában
  • Zajló kövek morajlása – könyvajánló
  • Ismerős Arcok koncert Tatán
  • Öt nap Londonban és környékén
  • Kormoránosok találkozója Verőcén
  • A 34. Budapest Borfesztiválon jártam
  • Mesterségek Ünnepe a Budai Várban
  • Nyaralás Cserépfalun
  • Hunyadi – filmsorozat
  • Vízilabda VB Szingapúrban
  • iLand koncert a Magyar Zene Házában
  • Sportvilágról – kicsit másképp…
  • Kirándulás Cesky Krumlovba, Nürnbergbe és Stuttgartba
  • Húsvét Zircen
  • iLand hangverseny Tatabányán
  • Ismerős Arcok koncert Biatorbágyon, vonósnégyes kísérettel
  • Korál koncert Balázs Fecó emlékére Veszprémben
  • „Otthont! Házat! Hazát!” – táncszínházi előadás Csákváron az Ismerős Arcok zenekarral
  • iLand hangverseny Veszprémben
  • Isten éltessen Práder Vili!
  • Grabovski és Sorbonne Sexual koncert Székesfehérváron
  • Bohemian Betyars és Parno Graszt koncert a Papp László Sportarénában
  • Karácsonyköszöntés és évbúcsúztatás a Kormoránnal
  • Ismerős Arcok koncert Diósdon
  • Nagyon fáj
  • Nyolc nap Szicíliában és Máltán – földön, vízen, levegőben
  • Negyedszázad az Ismerős Arcokkal
  • Velencei (ki tudja, hányadik) hagyományos beszámoló a késő őszi túráról
  • Szent István ünnepén
  • Székelyföldi ízelítő – 2121 km négy nap alatt
  • Kirándulásunk a Bükk lábánál – Kohus Peti
  • Olimpia 2024
  • Csoda történt!
  • A mi Pilvaxunk Labdarúgó EB tippjátéka
  • Apokalipszis most
  • Tatai élmények (2.) – Kormorán koncert
  • Tatai élmények (1.) – Kőfaragó Ház
  • Mr. Basary 70/50 hangverseny Budapesten
  • A Magyar Film Napja
  • Ismerős Arcok hangverseny Révkomáromban
  • Bill a Király!!!
  • Jubileumi Ismerős Arcok koncert, szimfonikus zenekarral
  • Újratervezés… Munkácsyval, Ismerős Arcokkal, Semmelweis-szel, Pribojszkival…
  • Játék Karácsonykor
  • Szép volt Fiúk!

Legutóbbi hozzászólások

  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia! rudipapa vagyok, Csizi segítője a tippjátékban. Ha jól számolom, csak 6 db legjobb harmadik helyen továbbjutót adtál meg, és…” jún 13, 11:04
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Köszönöm, rendben. Mivel idén mind Csizi mind én kicsit későn kaptunk észbe a VB előtt, és a tabellát jócskán ki…” jún 12, 16:34
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor pótolnám a hiányzó négy csapatot.Kórea feltételesen,a zsüri döntésére vár. Dél-Kórea,Skócia,Algéria és Elefántcsontpart” jún 12, 10:21
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szia Rudi,jól esik,hogy megemlítesz.Az orvosdoktornak ecseteltem búmat-bánatomat a focival kapcsolatosan úgy általában,de nagyot dobott a részvételemen az,hogy-nagyon helyesen-kimaradnak a csoprtmeccsek…” jún 12, 09:40
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Szervusz Peti! Örülök, hogy Te is játszol idén is! A 8 legjobb harmadik jut tovább, Te csak négyet írtál, még…” jún 11, 21:27
  • rudipapa on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Továbbjutók: A. Mexico, Dél-Korea, Csehország B. Svájc, Kanada C. Brazília, Skócia, Marokkó D. Paraguay, USA, Törökország E. Németország, Ecuador F.…” jún 11, 19:43
  • Kohus Peti on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “1.Argentína 2.Spanyolország 3.Franciaország 4.Brazília (csakis és kizárólag truccból,Vinicius és Neimar miatt) Továbbjutók a csoprtból: Mexico,Csehország Svájc,BIH Brazília,Marocco USA,ParaguajAustrália Németország,Equador Hollandia,Japán,Tunézia…” jún 11, 17:58
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Csoportkör – miért ezek jutnak tovább? A 12 csoport nagy részében egyértelmű a hierarchia: a FIFA-ranglistán élenjáró európai és dél-amerikai…” jún 11, 07:40
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Miért várod ezt?” jún 11, 07:38
  • AIDA on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Tippem: A: Mexikó, Dél-Korea B: Svájc, Kanada C: Brazília, Marokkó, Skócia* D: USA, Törökország E: Németország, Ecuador, Elefántcsontpart* F: Hollandia,…” jún 11, 07:16
  • Csizmazia P. on A Mi Pilvaxunk Labdarúgó VB tippjátéka: “Akkor elkezdem a tippelést: Világbajnok: Brazília.  Ezüst: Németország  Bronz: Argentina   Negyedik: Spanyolország.  Csoportokból továbbjutók – négy csoportból jut tovább két…” jún 10, 15:50
  • rudipapa on Sportvilág: “Khm… khm.. Tisztelt Focirajongók! Holnapután 21:00-kor elkezdődik a 2026-os Labdarúgó Világbajnokság. Kicsit horror, 48 csapatos „döntővel”. A tippjátékhoz a táblázatot…” jún 9, 14:35
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre még korán lesz.Legalább két év kell ,hogy szabadabban mozoghassunk.” jún 8, 15:44
  • Csizmazia P. on Csíksomlyói zarándoklatom: “Jövőre megszervezzük… ha… „…és mégis élünk…”.” jún 7, 19:29
  • Kohus Peti on Csíksomlyói zarándoklatom: “Hihetetlen,hogy repül az idő.Már húsz éve…remélem,egyszer engem is valaki megszólít,hogy csatlakozhatunk erre az útra.” jún 7, 14:57
  • Kohus Peti on Negyven éve történt a csernobili katasztrófa: “Ne marasztald el az akkori médiákat,a tömegtájékoztatás cenzúráján megbukott az objetív hírközlés.Ahogy manapság is… Általános mellébeszélés az egész szoci táborban,míg…” ápr 27, 12:46
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “A lemezborítók egy egységet képeznek a lemezzel.Továbbmegyek:eladják a lemezt. Ha megismerem a lemezt,biztosan máskénz tekintek az IA legújabb borítójára.” ápr 9, 10:13
  • Csizmazia P. on Ecce homo!: “A borító és az album tartalmi része egységet alkot. Könyvként kihajtható, bal oldalon zsebben található kivehető füzet dalszövegekkel, a korongon…” ápr 9, 08:13
  • Kohus Peti on Sportvilág: “A Szlovénia elleni meccset szinte végig láttam.Az 1.félidő nem hasonlított válogatott szintű mérkőzésre részünkről.A 2. játékrészben hála a cseréknek már…” ápr 8, 09:43
  • Kohus Peti on Ecce homo!: “Kezdem a legvégén.Nekem az album borítója,nem tudom,milyen okból,de nem tetszik.Természetesen ismerem a képet kívülról-belülről,de a lemez koncepciójának hiányában nem tudok…” ápr 8, 09:36

Állandó rovataink

SPORTVILÁG - állandó rovatunk

TÖRZSASZTAL - állandó rovatunk

Mind-zene

KORMORÁN

FANKADELI

ISMERŐS ARCOK

P.MOBIL

HOBO

Bejelentkezés

ADMINISZTRÁCIÓ

Archívum

Csizmazia Péter 2009-2021 Címlapkép: Janko Ferlič Unsplash
Theme by Colorlib Powered by WordPress
wpDiscuz